Destinace

Destinace: Tunisko

Jsme jiná cestovní kancelář.
Žádné hory katalogů, žádné masové akce – jen vy, vaše chuť cestovat a naše zkušenosti, rady a perfektní servis.

Úvod: 

Tunisko je velice rozmanitou africkou zemí ležící pouze 138km od ostrova Sicílie. Hlavním a zároveň největším městem je Tunis, kde se nachází známá ulice Ville Nouvelle, ve které najdeme veškeré pamětihodnosti tohoto města. Nejzajímavějším městem památek je bez pochyby Kartágo. Historie tohoto města pochází až z dob Trojských válek, což je 12. stol.př. n. l. 

Počasí:

Tunisko je pod vlivem dvou  klimat. Na severu převládá subtropické středomořské a na jihu  kontinentální, tropické a suché. V letních měsících mohou teploty dosahovat na sluníčku až 50°C.

léto: červen- srpen
zima: prosinec-únor
období dešťů: zimní období
období sucha: letní měsíce

Kdy nejlépe jet:

Nejlepší dobou pro návštěvu je jaro (březen až květen) nebo podzim (září až konec listopadu).

Časový posun oproti ČR: 

-1 v době letního a 0 hod v době zimního času

Očkování: 

Povinná  nejsou žádná očkování, pouze při cestách z endemických oblastí (subsaharská Afrika, Latinská Amerika) se vyžaduje záznam o očkování proti žluté zimnici. Při příletu z Evropy (nebo po více než 6 dnech od opuštění endemické oblasti) toto očkování není potřebné..

Doporučená očkování: žloutenka A + B, břišní tyfus

Měna:

tuniský dinár (TND), aktuální kurs: 1TND=12,28CZK (ke dni 12.12.2015)

Upozornění:

Přístup k turistům je přes muslimský charakter Tuniska tolerantní. 
elektřina: 220 V

Zajímavosti:

Výlety do pouště, jsou velmi atraktivní zábavou pro turisty.  Možností se nabízí spoustu, můžete se projet na velbloudu, seznámit se s životem místních kmenů, zažít atmosféru oázy nebo si vypít s domorodci osvěžující mátový čaj.

Vízová povinnost:

Pro organizovanou turistiku (s voucherem cestovní kanceláře) není vízová povinnost. Účastníci organizované turistiky (bez víza) však nemohou během pobytu v Tunisku vycestovat do sousedních zemí.

Individuální cestovatelé vízum mít musí! Jestliže se jim (zejména při využití charterových letů) podaří vstoupit na území Tuniska bez víza, jedná se pouze o nepozornost cizinecké policie, nikoli o potvrzení legálnosti pobytu. V případě kontroly pořádkovými orgány hrozí za nelegální pobyt sankce, včetně policejního zadržení.

Naše CK vám s vyřízením víza ráda pomůže.

Důležité kontakty:

Velvyslanectví Tuniské republiky

Nad Kostelem 725/8
147 00 Praha 4-Braník
tel: +420 244 460 652
fax: +420 460 825     
Velvyslanectví:  Po – Pá  8:30 – 16:00
Konzulární oddělení:  Po – Pá  9:00 – 12:00

Velvyslanectví České republiky

Ambassade de la République Tcheque
98, rue de Palestine,
BP 53, 
Tunis – Belvédere
1002
Tel.: 00216/71781916      
Email:tunis@embassy.mzv.cz
Web: www.mzv.cz/tunis

 

Říkají o nás

„V lednu 2012 jsme s manželem měli od JEDU.cz zajištěnou individuální cestu po Austrálii. Dovolená jako celek se nám moc líbila, i když trasa, kterou jsme ujeli, je spíše pro silnější povahy a není pro někoho, kdo hledá pohodlnou dovolenou. S ubytováním jsme byli skoro vždy velmi spokojeni. Máme ...“ (více)
„V lednu 2012 jsme s manželem měli od JEDU.cz zajištěnou individuální cestu po Austrálii. Dovolená jako celek se nám moc líbila, i když trasa, kterou jsme ujeli, je spíše pro silnější povahy a není pro někoho, kdo hledá pohodlnou dovolenou. S ubytováním jsme byli skoro vždy velmi spokojeni. Máme moc krásných zážitků a viděli jsme toho opravdu hodně, hlavně přírody apod. Děkujeme za krásnou a nezapomenutelnou dovolenou.“
– Renata P.
Zobrazit všechna doporučení...

Ochrana vašeho soukromí

Souhlasím

Tento web využívá cookies ke sledování vašeho chování na webu a získávání statistických informací o návštěvnosti.

Kliknutí na tlačítko „Souhlasím“ nebo kamkoliv mimo toto oznámení vnímáme jako udělení souhlasu s využíváním cookies
a předáním údajů o vašem chování na webu provozovatelům sledování návštěvnosti. Podrobnosti najdete v podmínkách ochrany osobních údajů.