Destinace

Destinace: Spojené arabské emiráty

Jsme jiná cestovní kancelář.
Žádné hory katalogů, žádné masové akce – jen vy, vaše chuť cestovat a naše zkušenosti, rady a perfektní servis.

Úvod: 

Spojené arabské emiráty je stát na středním východě rozkládající se na východě Arabského poloostrova. Sousedí s Ománem a Saúdskou Arábií. Většinu území zaujímá plochá nížina a pouště. Východní pobřeží je převážně skalnaté, zatímco západní pobřeží Perského zálivu nabízí písčité pláže s tyrkysově modrou vodou. Spojené arabské emiráty jsou plné kontrastů, najdeme zde staré mešity, moderní věžové stavby, orientálními trhy, luxusní nákupní centra, dřevěné rybářské loďky a luxusní limuzíny.

Počasí:

Podnebí je velmi horké, slunce tu svítí prakticky po celý rok. Zimy zde bývají také teplé, i když noci v té době bývají chladnější. V létě mohou teploty dosahovat ve vnitrozemí až 48°C.

léto: od května do září, teploty až k 50°C
zima: prosinec, leden, únor, teploty kolem 24°C
období dešťů: slabé deště v  prosinci a lednu
období sucha: v letních měsících

Kdy nejlépe jet:

Nejvhodnější doba na návštěvu je v období mezi listopadem a dubnem. Během dne je zde příjemných 24 – 26 °C.

Časový posun oproti ČR: 

+ 2 hod. v době letního času, + 3 hod. v době zimního času

Očkování: 

Povinná nejsou žádná očkování.

Doporučená očkování: žloutenka A + B, břišní tyfus

Měna: 

emirátský dirham (AED), aktuální kurs: 1AED=6,79CZK (ke dni 21.12.2015)

Upozornění:

Jídlo, pití: není třeba se obávat nákazy z potravin, k pití lépe užívat vodu balenou 
Oblékáníevropský způsob oblékání u žen akceptován, pro lepší pocit doporučujeme dlouhé kalhoty a sukně a zahalená ramena

Zajímavosti:

Ve Spojených arabských emirátech najdeme nejvyšší budovu světa, jmenuje se Burj Chalífa neboli Chalífova věž. Slavnostně byla otevřena 4. ledna 2010 a trhla tak rekord dosavadní nejvyšší stavby Sears Tower v Chicagu. Mrakodrap je vysoký 828 metrů a má 162 pater. V celém komplexu se nachází 57 výtahů a 8 eskalátorů.

Vízová povinnost:

Občané ČR potřebují k návštěvě Emirátů vízum. Naše CK vám s vyřízením víz ráda pomůže.

Důležité kontakty:

Velvyslanectví ČR v SAE
Corniche Plaza, Citibank Bldg., Abu Dhabi, P.O.Box 27009
tel: 009712/6782800      
fax: 009712/6795716
e-mail: abudhabi@embassy.mzv.cz
www.mzv.cz/abudhabi

Velvyslanectví SAE ve Vídni :
Peter-Jordan-Strasse 66, Vienna
A-1190
tel: 00431-368 14 55      
fax: 00431-368 44 85

Říkají o nás

„Cestovní kancelář JEDU.cz má pro nás nejen příznivou polohu, koukáme na ni přímo z našich oken, ale pracují v ní lidé, kteří jsou příjemní, obětaví a mají pochopení pro to, že nemůžeme své dovolené plánovat dlouho dopředu. Pokud se tedy s panem Zíkou nepotkáme zrovna na stejném chodníku při ranní...“ (více)
„Cestovní kancelář JEDU.cz má pro nás nejen příznivou polohu, koukáme na ni přímo z našich oken, ale pracují v ní lidé, kteří jsou příjemní, obětaví a mají pochopení pro to, že nemůžeme své dovolené plánovat dlouho dopředu. Pokud se tedy s panem Zíkou nepotkáme zrovna na stejném chodníku při ranní cestě do práce, v den rozhodnutí navštívím jejich kancelář. Pan Zíka hned ví, že nastal ten čas, kdy potřebujeme na chvíli zapomenout na pracovní povinnosti. Již si nemusíme dlouze vysvětlovat svoje představy o odpočinku – je to stejné, jako když chodíme ke své dvorní holičce. Pak jsme jen v příjemném očekávání, jakou nabídku nám z CK JEDU.cz letos pošlou. Ještě nás nikdy nezklamali a vždy rádi poradí i ve chvílích, kdy se neumíme z větší nabídky sami rozhodnout. Důvěřujeme jejich mnohaletým zkušenostem. A hlavně se chceme v ulici U Sparty potkávat s pocitem, že se nadále radostně zdravíme a vyjadřujeme oboustrannou spokojenost, že se nám i letos dovolená vydařila. Proto se k nim rádi vracíme a před každou cestou, byť jen potenciální, se jdeme k nim poradit, abychom u nich získali inspiraci pro další cestovatelský nápad. CK JEDU.cz rádi využíváme i pro pracovní cesty do zahraničí, aby se nám postarali o letenky, zajistili nám v zahraničí pronájem auta či jen poradili s ubytováním. Jejich rady jsou vždy cenné a pomohou i při individuálním cestování. Když procházím kolem jejich výloh, vidím, že je tam stále živo. A mám dobrý pocit, že i v této branži jsou pilní a pracovití lidé, kteří se o své zákazníky opravdu starají. Přejeme oranžové cestovní kanceláři JEDU.cz ať jim neubývá elán a ještě hodně dlouho setrvají na adrese na rohu ulice U Sparty. Už teď se doma těšíme, kam letos vyrazíme na pozdně letní dovolenou – samozřejmě s JEDU.cz!“
– Aleš Buček
Zobrazit všechna doporučení...

Ochrana vašeho soukromí

Souhlasím

Tento web využívá cookies ke sledování vašeho chování na webu a získávání statistických informací o návštěvnosti.

Kliknutí na tlačítko „Souhlasím“ nebo kamkoliv mimo toto oznámení vnímáme jako udělení souhlasu s využíváním cookies
a předáním údajů o vašem chování na webu provozovatelům sledování návštěvnosti. Podrobnosti najdete v podmínkách ochrany osobních údajů.