Destinace

Destinace: Namibie

Jsme jiná cestovní kancelář.
Žádné hory katalogů, žádné masové akce – jen vy, vaše chuť cestovat a naše zkušenosti, rady a perfektní servis.

Úvod: 

Namibie je země s mnoha přírodními krásami a světoznámými národními parky, kterými jsou např. Etosha, Namib-Naukluft, Skeleton Coast a dalšími. Na území státu se nachází rozlehlé pouště Kalahari a Namib s překrásnými písečnými dunami, dále zde najdete hluboké kaňony a vysoké hory. Města zde mají starou koloniální architekturu nebo naopak vesnice jsou zde tradiční africká, v některých místech příliš nepoznamenané civilizací. Namibie, dříve Německá jihozápadní Afrika, získala nezávislost v roce 1990 jako jedna z posledních afrických zemí.

Počasí:

Namibie se nachází v subtropickém pásmu. Vnitrozemní poušť Kalahari, která zabírá velkou část Namibie, je oblastí s velmi vysokými teplotami a v době od listopadu do března se jí cestovatelé často vyhýbají. Pouště na pobřeží a v centrální oblasti jsou díky mořských větrům mnohem příjemnější.

léto: od října do dubna, průměrné denní teploty 20 – 34 °C, často i přes 40 °C
zima: od května do září, denní teploty se pohybují mezi 18 – 25 °C
období dešťů: od října do prosince slabé, od ledna do dubna silné
sucha: od dubna do září

Kdy nejlépe jet:

Nejvhodnější dobou pro návštěvu Namibie je období od dubna do října, kdy vládne slunné počasí a je zde nejpříjemněji. Teploty jsou kolem 25°C.

Časový posun oproti ČR: 

Při zimním čase žádný časový posun není a čas je shodný s Českou republikou. Při letním čase je zde o hodinu víc+1 hod.

Očkování: 

Povinná  nejsou žádná očkování, pouze při cestách z endemických oblastí (subsaharská Afrika, Latinská Amerika) se vyžaduje záznam o očkování proti žluté zimnici. Při příletu z Evropy (nebo po více než 6 dnech od opuštění endemické oblasti) toto očkování není potřebné.

Doporučená očkování: žloutenka A + B, břišní tyfus

Měna: 

namibijský dolar (NAD), aktuální kurs: 1NAD=1,77CZK (ke dni 19.12.2015)

Upozornění:

Atlantik při pobřeží Namibie není pro koupání úplně ideální. Vodu ochlazuje studený Benguelský proud a teplota vody často nepřesahuje 16 °C. Kromě nízkých teplot vody jsou zde obvykle větší vlny a zrádné spodní proudy. „Skeleton coast“ (Pobřeží koster) je pruh pouště podél pobřeží Atlantského oceánu v severozápadní části Namibie, kde v bouřích a mlze ztroskotalo nespočet lodí. Pro koupání jsou bezpečnější hotelové bazény. 

Zajímavosti:

Kolmanskop je tajuplné město duchů. Pozůstatky osídlení pocházejí z roku 1908. V tomto období se Namibie stala velkým těžištěm diamantů. Kolmanskop se nachází v poušti Namib, 10 km od přístavního města Lüderitz.

Vízová povinnost:

K cestě do Namibie potřebují držitelé cestovního pasu ČR vízum. Víza vydávají zastupitelské úřady Namibie v zahraničí. Vízum nelze získat na pozemních hraničních přechodech ani na letišti. Naše CK vám s vyřízením víz ráda pomůže.

Důležité kontakty:

Velvyslanectví Namibijské republiky (ve Vídni)

Ungargasse 33/5
Vienna
A-1030
Tel.: 00431–402 93 71      
Fax: 00431–402 93 70

Velvyslanectví České republiky v Jihoafrické republice

Embassy of the Czech Republic
936 Pretorius Street, Arcadia
Pretoria
0083
P.O.Box 13671
Tel.:  0027124312380      
Fax: 002712–4302033

 

 

Říkají o nás

„Na konci srpna 2014 jsme měli od cestovní kanceláře JEDU.cz zajištěn okruh Historickým Jihem USA. Cestování jsme si užili, bylo tam velice pěkně. Během celého pobytu jsme neměli žádné problémy. Auto jsme si mohli vybrat přímo na parkovišti v rámci kategorie, kterou jsme měli zaplacenou. Protože j...“ (více)
„Na konci srpna 2014 jsme měli od cestovní kanceláře JEDU.cz zajištěn okruh Historickým Jihem USA. Cestování jsme si užili, bylo tam velice pěkně. Během celého pobytu jsme neměli žádné problémy. Auto jsme si mohli vybrat přímo na parkovišti v rámci kategorie, kterou jsme měli zaplacenou. Protože jsem měl navigaci, neměli jsme žádný problém s orientací. Bez navigace však cestování nedoporučuji. Ubytování bylo v pořádku, většinou všude byla snídaně a vždy po předložení voucheru nás ihned ubytovali. Dokonce v New Orleansu už dopoledne po příjezdu do města. Itinerář byl postaven reálně, prakticky jsme navštívili skoro všechna doporučovaná místa. Pro příští zájemce bych doporučil navštívit v N.O. muzeum 2. světové války, je to něco, co se málokde na světě vidí a mají to udělané perfektně, včetně obrovské 4D projekce. Na stránkách N.O. to uvádějí jako TOP atrakci. Celkově hodnotím cestu velice pozitivně. P.S. Za celou dobu jsme tam nenarazili ani na jednoho Čecha nebo Slováka“
– J. Bobák
Zobrazit všechna doporučení...

Ochrana vašeho soukromí

Souhlasím

Tento web využívá cookies ke sledování vašeho chování na webu a získávání statistických informací o návštěvnosti.

Kliknutí na tlačítko „Souhlasím“ nebo kamkoliv mimo toto oznámení vnímáme jako udělení souhlasu s využíváním cookies
a předáním údajů o vašem chování na webu provozovatelům sledování návštěvnosti. Podrobnosti najdete v podmínkách ochrany osobních údajů.