Destinace

Destinace: Tanzanie

Jsme jiná cestovní kancelář.
Žádné hory katalogů, žádné masové akce – jen vy, vaše chuť cestovat a naše zkušenosti, rady a perfektní servis.

Úvod: 

Tanzánie nabízí krásu nedotčené divočiny. Národní parky východní Afriky jsou stále plné zvěře. V národním parku Serengeti najdeme nedozírná stáda zeber, pakoňů, žiraf, slonů, buvolů a gazel. Milovníci hor si přijdou na své především díky nejvyšší hoře Afriky Kilimandžáro, milovníci moře dají přednost pobytu na ostrově Zanzibar. Přímo ve městě Zanzibar se nachází stará čtvrť, která byla vyhlášena světovou památkou UNESCO, najdeme zde staré mešity, arabské paláce a stará tržiště.

Počasí: 

Tanzánie leží v blízkosti rovníku. Výkyvy mezi jednotlivými sezónami nejsou až tak extrémní. V zemi převažuje klima tropické s průměrnými ročním teplotami 32 °C.

léto: od listopadu do února
zima: od května do srpna
období dešťů: březen až květen
období sucha: krátké období od ledna do února, dlouhé období od června do října

Kdy nejlépe jet:

Nejvhodnějším obdobím pro návštěvu Tanzánie je druhá polovina června až říjen, je to doba po období dešťů a vzduch bývá chladnější.

Časový posun oproti ČR: 

+2 hodiny v době zimního času, v době letního času pouze +1 hodina

Očkování: 

Povinné očkování proti žluté zimnici. Dále se doporučuje vakcinace proti břišnímu tyfu, meningokové meningitidě, žloutence typu A i B a tetanu. 

Měna: 

tanzanský šilink (TZS), aktuální kurs: 1Kč=87,18TZS (ke dni 13.12. 2015)

Upozornění:

Doporučuje se pít  balenou vodu, vyhýbat se mléčným výrobkům, u kterých bezpečně nevíte, že byly pasterizovány, dále je nutné chránit se před hmyzem. 

Elektřina: 230V / 50Hz.

Zajímavosti:

Velká příkopová propadlina je celé zeměkouli jedinečný přírodní jev, kterým se může pyšnit právě Tanzánie. Propadliny jsou výsledkem pohybů a zlomů v zemské kůře způsobené vodními toky nebo ledem. Velká příkopová propadlina brobíhající Tanzánií je dlouhá neuvěřitelných 5000 km.

Vízová povinnost:

Držitelé pasu ČR potřebují ke vstupu vízum. Vízum je možno získat na Velvyslanectví Tanzanie v Berlíně a na všech leteckých, silničních, železničních a námořních, resp. jezerních, hraničních přechodech. Naše CK vám s vyřízením víz ráda pomůže.

Důležité kontakty:

Velvyslanectví Tanzánie v Německu

Eschenallee 11, 
Berlin
Německo
14050
Tel.: 004930-303 08 00
Web: www.tanzania-gov.de 

Velvyslanectví České republiky v Etiopii

Kirkos Kifle Ketema Rd., Kebele 15, House No. 289, Addis Ababa, P.O.Box 3108
tel: 00251/11/5516382
e-mail: addisabeba@embassy.mzv.cz
web: www.mzv.cz/addisababa

Říkají o nás

„Chtěla bych poděkovat za velmi profesionální naplánování a zajištění naší cesty do Thajska. I pro nás starší klienty s neznalostí cizích jazyků bylo vše srozumitelně vysvětleno a zajištěno. Ještě jednou děkuji za velmi profesionální přístup!“
„Chtěla bych poděkovat za velmi profesionální naplánování a zajištění naší cesty do Thajska. I pro nás starší klienty s neznalostí cizích jazyků bylo vše srozumitelně vysvětleno a zajištěno. Ještě jednou děkuji za velmi profesionální přístup!“
– Eva Hušková
Zobrazit všechna doporučení...

Ochrana vašeho soukromí

Souhlasím

Tento web využívá cookies ke sledování vašeho chování na webu a získávání statistických informací o návštěvnosti.

Kliknutí na tlačítko „Souhlasím“ nebo kamkoliv mimo toto oznámení vnímáme jako udělení souhlasu s využíváním cookies
a předáním údajů o vašem chování na webu provozovatelům sledování návštěvnosti. Podrobnosti najdete v podmínkách ochrany osobních údajů.