Destinace

Destinace: Malajsie

Jsme jiná cestovní kancelář.
Žádné hory katalogů, žádné masové akce – jen vy, vaše chuť cestovat a naše zkušenosti, rady a perfektní servis.

Úvod: 

Malajsie je asijská země skládající se ze dvou částí: Malajského poloostrova, který je součástí asijského kontinentu a žije zde většina malajské populace, a ostrova Borneo, o ten se dělí s Indonésií a sultanátem Brunej.
Malajsie je země plná kontrastů, čekají tu na vás nejvyšší dvoj-mrakodrapy na světě Petronas Twin Tower, deštné pralesy i hory. Celoročně příjemné klima, atraktivní pláže a kouzelné ostrovy přímo vybízejí k dovolené.

Počasí:

Malajsie se vyznačuje typicky tropickým podnebím, v průběhu roku je v zemi horko a vlhko. Roční teploty se pohybují kolem 24 – 34°C, obecně je na horách více chladněji než v nížinách. 

zima: vrchol zimy připadá na začátek prosince
léto: červen, červenec, srpen 
období sucha a dešťů: Vydatné srážky jsou rozloženy během celého roku, málokdy však prší celý den. Nejvíce srážek bývá v období říjen- duben.

Kdy nejlépe jet: 

Při cestě do Malajsie je dobré se vyhnout hlavní turistické sezoně, která začíná v prosinci a končí v lednu. Je to hlavně v období Vánoc a oslav nového roku. Od října do dubna se doporučuje vyhnout se východnímu pobřeží kvůli monzumům, východní ostrovy jsou v této době uzavřené. Malajsii jinak můžete navštívit v kterémkoliv jiném období, protože protože počasí je teplé a slunečné po celý rok.

Časový posun oproti ČR: 

+ 8 hodin vůči středoevropskému času.

Očkování: 

Povinná nejsou žádná očkování. Pouze se doporučuje očkování proti žloutence typu A a B a břišnímu tyfu.

Měna: 

Malajsijský ringgit (MYR), aktuální kurz: 1MYR=5,77 CZK (ke dni 19.12.2015)

Upozornění:

elektrická síť: napětí i frekvence se shoduje s Evropou

Vodu a nápoje požívejte jen originálně balené. Podcenit by se také nemělo působení slunce, protože úpaly a úžehy jsou nejčastějšími zdravotními problémy.

MZV ČR v březnu 2012 upozornilo, že ve státě Sarawak na bornejské části Malajsie onemocnělo v krátké době přes 2500 osob syndromem HFMD (anglicky: hand, foot and mouth desease), MZV ČR proto doporučilo, aby čeští občané, kteří cestují do této destinace věnovali pozornost osobní hygieně a potravinám, které konzumují. 

Zajímavosti:

Malajsie se může chlubit velkým počtem vápencových jeskyní. V mnoha z nich se nacházejí archeologické památky, jiné mají mystickou atmosféru a jsou využívany jako chrámy. K nejznámějším patří Gua Kelam v Perlisu.

Vízová povinnost:

Občané ČR nepotřebují pro pobyt na území Malajsie do 90 dnů víza.

Důležité kontakty:

Velvyslanectví Malajsie v ČR

Na Zátorce 675/3016000 Praha 6 – Bubeneč
Tel.: 234 706 611
Fax: 296 326 192
 
Velvyslanectví ČR v Malajsii 

Embassy of the Czech Republic
32, Jalan Mesra Off Jalan Damai
Kuala Lumpur
55000
Tel.: 00603/21427185
Email: kualalumpur@embassy.mzv.cz
Web: www.mzv.cz/kualalumpur

 

 

Říkají o nás

„Celý říjen 2014 jsme strávili na Fidži. Byla to individuální cesta pro 2 – pánská jízda s kamarádem. Celý pobyt na 5 různých ostrovech včetně letenek na místní linky a lodních lístků jsme měli zorganizován a zařízen "na klíč " cestovní kanceláří JEDU.cz ve spolupráci s jejich partnerem přímo na F...“ (více)
„Celý říjen 2014 jsme strávili na Fidži. Byla to individuální cesta pro 2 – pánská jízda s kamarádem. Celý pobyt na 5 různých ostrovech včetně letenek na místní linky a lodních lístků jsme měli zorganizován a zařízen "na klíč " cestovní kanceláří JEDU.cz ve spolupráci s jejich partnerem přímo na Fidži. Rád píšu, že celá cesta proběhla bez nejmenší závady – všechno fungovalo přesně tak, jak bylo naplánováno. Fidži je naprosto bezpečná země s bezvadnými přátelskými lidmi. Doporučuji se moc nezdržovat na hlavním ostrově a naopak poznávat menší ostrovy. Tam je to pravé Fidži. “
– Petr Nečas, Hradec Králové
Zobrazit všechna doporučení...

Ochrana vašeho soukromí

Souhlasím

Tento web využívá cookies ke sledování vašeho chování na webu a získávání statistických informací o návštěvnosti.

Kliknutí na tlačítko „Souhlasím“ nebo kamkoliv mimo toto oznámení vnímáme jako udělení souhlasu s využíváním cookies
a předáním údajů o vašem chování na webu provozovatelům sledování návštěvnosti. Podrobnosti najdete v podmínkách ochrany osobních údajů.