Destinace

Destinace: Malajsie

Jsme jiná cestovní kancelář.
Žádné hory katalogů, žádné masové akce – jen vy, vaše chuť cestovat a naše zkušenosti, rady a perfektní servis.

Úvod: 

Malajsie je asijská země skládající se ze dvou částí: Malajského poloostrova, který je součástí asijského kontinentu a žije zde většina malajské populace, a ostrova Borneo, o ten se dělí s Indonésií a sultanátem Brunej.
Malajsie je země plná kontrastů, čekají tu na vás nejvyšší dvoj-mrakodrapy na světě Petronas Twin Tower, deštné pralesy i hory. Celoročně příjemné klima, atraktivní pláže a kouzelné ostrovy přímo vybízejí k dovolené.

Počasí:

Malajsie se vyznačuje typicky tropickým podnebím, v průběhu roku je v zemi horko a vlhko. Roční teploty se pohybují kolem 24 – 34°C, obecně je na horách více chladněji než v nížinách. 

zima: vrchol zimy připadá na začátek prosince
léto: červen, červenec, srpen 
období sucha a dešťů: Vydatné srážky jsou rozloženy během celého roku, málokdy však prší celý den. Nejvíce srážek bývá v období říjen- duben.

Kdy nejlépe jet: 

Při cestě do Malajsie je dobré se vyhnout hlavní turistické sezoně, která začíná v prosinci a končí v lednu. Je to hlavně v období Vánoc a oslav nového roku. Od října do dubna se doporučuje vyhnout se východnímu pobřeží kvůli monzumům, východní ostrovy jsou v této době uzavřené. Malajsii jinak můžete navštívit v kterémkoliv jiném období, protože protože počasí je teplé a slunečné po celý rok.

Časový posun oproti ČR: 

+ 8 hodin vůči středoevropskému času.

Očkování: 

Povinná nejsou žádná očkování. Pouze se doporučuje očkování proti žloutence typu A a B a břišnímu tyfu.

Měna: 

Malajsijský ringgit (MYR), aktuální kurz: 1MYR=5,77 CZK (ke dni 19.12.2015)

Upozornění:

elektrická síť: napětí i frekvence se shoduje s Evropou

Vodu a nápoje požívejte jen originálně balené. Podcenit by se také nemělo působení slunce, protože úpaly a úžehy jsou nejčastějšími zdravotními problémy.

MZV ČR v březnu 2012 upozornilo, že ve státě Sarawak na bornejské části Malajsie onemocnělo v krátké době přes 2500 osob syndromem HFMD (anglicky: hand, foot and mouth desease), MZV ČR proto doporučilo, aby čeští občané, kteří cestují do této destinace věnovali pozornost osobní hygieně a potravinám, které konzumují. 

Zajímavosti:

Malajsie se může chlubit velkým počtem vápencových jeskyní. V mnoha z nich se nacházejí archeologické památky, jiné mají mystickou atmosféru a jsou využívany jako chrámy. K nejznámějším patří Gua Kelam v Perlisu.

Vízová povinnost:

Občané ČR nepotřebují pro pobyt na území Malajsie do 90 dnů víza.

Důležité kontakty:

Velvyslanectví Malajsie v ČR

Na Zátorce 675/3016000 Praha 6 – Bubeneč
Tel.: 234 706 611
Fax: 296 326 192
 
Velvyslanectví ČR v Malajsii 

Embassy of the Czech Republic
32, Jalan Mesra Off Jalan Damai
Kuala Lumpur
55000
Tel.: 00603/21427185
Email: kualalumpur@embassy.mzv.cz
Web: www.mzv.cz/kualalumpur

 

 

Říkají o nás

„V Austrálii jsem byla 2x vždy na krátkou dobu. Před posledním, třetím letem jsem neuspěla v kanceláři, která mi vyřizovala víza předtím – například slíbili, že zjistí, jestli se dá letět bez přesedání na jiné letadlo a neozvali se. Šťastnou náhodou jsem našla na internetu cestovní kancelář ...“ (více)
„V Austrálii jsem byla 2x vždy na krátkou dobu. Před posledním, třetím letem jsem neuspěla v kanceláři, která mi vyřizovala víza předtím – například slíbili, že zjistí, jestli se dá letět bez přesedání na jiné letadlo a neozvali se. Šťastnou náhodou jsem našla na internetu cestovní kancelář JEDU.cz a v ní se mne ujala paní Petra Marečková. Službu této kanceláře a této paní vřele doporučuji každému. Jsem dáma v letech a vyřizování "mne bolí", prostě nemám při podnikání čas a taky nevím, kam se obrátit. Další aspekt byla moje psychika, jelikož dcera čekala ve 43 letach první dítě a já chtěla jet nejméně na půl roku. Od začátku vyřizování jsem cítila nejen profesionální ochotu, ale i lidský přístup a zájem pomoct. Nejen, že mi plně pomohla s vypsáním žádosti o víza a s jejich urychleným vyřízením, ale trpělivě mi vždy vysvětlila mé dotazy kolem letu, přesedání, nabídla mi vyřízení zdravotního připojištění, vždy komunikace končila ujištěním, že mi kdykoliv pomůže. Jelikož je mi smutno za vnoučkem, kterého jsem musela nechat tak daleko, doufám, že časem poletím do Austrálie – už teď se těším na skvělé služby od stejné kanceláře. Vřele ji doporučuji – nikdy jsem necítila ani náznak ničeho jiného než velkou ochotu a trpělivost při plnění mých požadavků.“
– Anna Šimčíková
Zobrazit všechna doporučení...

Ochrana vašeho soukromí

Souhlasím

Tento web využívá cookies ke sledování vašeho chování na webu a získávání statistických informací o návštěvnosti.

Kliknutí na tlačítko „Souhlasím“ nebo kamkoliv mimo toto oznámení vnímáme jako udělení souhlasu s využíváním cookies
a předáním údajů o vašem chování na webu provozovatelům sledování návštěvnosti. Podrobnosti najdete v podmínkách ochrany osobních údajů.