Destinace

Destinace: Egypt

Jsme jiná cestovní kancelář.
Žádné hory katalogů, žádné masové akce – jen vy, vaše chuť cestovat a naše zkušenosti, rady a perfektní servis.

Úvod: 

Naprostou většinu povrchu Egypta tvoří poušť, kterou rozděluje řeka Nil na dvě části: na větší západní Lybijskou poušť (Saharu) a menší poušť Arabskou. Egypt je patří k nejznámějším kolébkám starověké civilizace. Po tisíciletí udivuje miliony lidí svými chrámy, hieroglyfy, mumiemi a výjimečnými pyramidami. Kostely, kláštery a mešity také podtrhují krásu egyptské krajiny.

Počasí:

Podnebí na severu země je středomořské s příjemnými letními teplotami a krátkou zimou. Teploty v létě během dne neprekročí 40°C, noční teploty v zimním období neklesají pod 10°C a dešťové srážky nejsou ničím neobvyklým. Čím více půjdete jih nebo se vydáte do centra země, tím více se klima bude měnit. Letní teploty stoupnou ke 40°C a srážky budou ubývat.

léto: březen až listopad, teploty se pohybují mezi 40-50°C 
zima: denní teploty mezi 20- 25°C, od listopadu do března
období dešťů/sucha: mimo středomořské pobřeží a oblast delty Nilu panuje v Egyptě období sucha téměř po celý rok

Kdy nejlépe jet:

Nejvhodnější doba pro návštěvu Egypta je období mezi březnem a červnem nebo mezi zářím a začátkem prosince. Pokud plánujete cestu za poznáváním památek, nejlepší dobou bude zimní období.

Časový posun oproti ČR: 

+ 1 hodina

Očkování: 

Povinná  nejsou žádná očkování, pouze při cestách z endemických oblastí (subsaharská Afrika, Latinská Amerika) se vyžaduje záznam o očkování protižluté zimnici. Při příletu z Evropy (nebo po více než 6 dnech od opuštění endemické oblasti) toto očkování není potřebné.

Doporučená očkování: žloutenka A, břišní tyfus

Měna: 

egyptská libra (EGP), aktuální kurz: 1EGP=3,26Kč (ke dni 9.12.2015)

Upozornění: 

Elektrická síť: V Egyptě je napětí sítě 220 V. Ve většině hotelů jsou zásuvky přizpůsobeny evropským spotřebičům.
Doprava: Egypt je známý svou chaotickou dopravou a špatným dodržováním pravidel silničního provozu, proto buďte opatrní.

Zajímavosti:

Suezský průplav spojuje Rudé moře se Středozemním a měří 163 kilometrů. Byl otevřen v roce 1869. Patří k nejvytíženějším vodním cestám. Přímo u kanálu leží město Port Said, v jehož okolí najdete pěkné pláže.

Vízová povinnost:

Češi cestující do Egypta potřebují vízum, to lze dostat po příletu na letišti. Platnost pasu musí být minimálně dalších 6 měsíců po návratu do ČR.

Důležité kontakty:

zastoupení Egypta v ČR:

Velvyslanectví EAR
adresa: Pelléova 14, 160 00 Praha 6 – Bubeneč
tel. 224 311 506
fax: 224 311 157
email: embassyegypt@centrum.cz

zastopuení ČR v Egyptě:

Embassy of the Czech Republic
4 Dokki Street, Giza 125 11, Cairo,
Arab Republic of Egypt
tel: 00202/3485531, 3485469
fax: 00202/3485892
e-mail: 
cairo@embassy.mzv.cz

Říkají o nás

„Již řadu let využívám služeb CK JEDU.cz pro své především individuální a rodinné cesty, a to k naší velké spokojenosti. Konkrétní intenzívní a individuální přístup, jmenovitě pana Martina Zíky, nám takřka vždy přinesl velmi optimální řešení našich cest a dovolených nejen po Evropě, ale hlavně v z...“ (více)
„Již řadu let využívám služeb CK JEDU.cz pro své především individuální a rodinné cesty, a to k naší velké spokojenosti. Konkrétní intenzívní a individuální přístup, jmenovitě pana Martina Zíky, nám takřka vždy přinesl velmi optimální řešení našich cest a dovolených nejen po Evropě, ale hlavně v zámoří. Proto jsem mohl jeho služby doporučit svým přátelům a třetím rokem již například na golfové cesty jinak ani nejezdíme.“
– L. Mandík,Praha
Zobrazit všechna doporučení...

Ochrana vašeho soukromí

Souhlasím

Tento web využívá cookies ke sledování vašeho chování na webu a získávání statistických informací o návštěvnosti.

Kliknutí na tlačítko „Souhlasím“ nebo kamkoliv mimo toto oznámení vnímáme jako udělení souhlasu s využíváním cookies
a předáním údajů o vašem chování na webu provozovatelům sledování návštěvnosti. Podrobnosti najdete v podmínkách ochrany osobních údajů.