Destinace

Destinace: Filipíny

Jsme jiná cestovní kancelář.
Žádné hory katalogů, žádné masové akce – jen vy, vaše chuť cestovat a naše zkušenosti, rady a perfektní servis.

Úvod:

Filipíny, oficiálně známé jako Filipínská republika, jsou ostrovním státem v jihovýchodní Asii, jehož hlavním městem je Manila. Rozkládají se na 7107 ostrovech v západním Tichém oceánu. Filipíny, dříve španělská a posléze americká kolonie, jsou jednou ze dvou převážně katolických zemí v Asii (druhou je Východní Timor). Existuje zde množství menšinových náboženských skupin vyznávajících islám, buddhismus, hinduismus a další víry. Na filipínských ostrovech lze nalézt i četná etnika a kultury.

Počasí:

Filipíny leží v tropickém pásmu a proto se připravte na teplé a vlhké podnebí. Průměrná roční teplota je 26 °C. Počasí na Filipínách by se dalo rozdělit do 3 ročních období:
Léto – teplé období od března do května, nejteplejší měsíc v roce je květen, kdy teploty v údolích mohou stoupnout až ke 38 °C.
Období dešťů – od června do listopadu, do oblasti proudí monzuny způsobující často tajfuny.
Zima – chladné období od prosince do února,  nejchladnějším měsícem je leden.

Kdy nejlépe jet:

Obecně platí, že téměř kdykoliv, kromě Velikonoc a Vánočních svátků, kdy se ceny ztrojnásobí a všude je spousta lidí. Pokud svou cestu můžete časově naplánovat, doporučujeme vyrazit mezi listopadem a březnem, kdy je počasí ideální pro cestování (není takové horko a vlhko, minimálně prší a je menší opar).

Časový posun oproti ČR:

+ 7 hodin oproti středoevropskému času (CET).

Očkování:

Povinná  nejsou žádná očkování, pouze při cestách z endemických oblastí (subsaharská Afrika, Latinská Amerika) se vyžaduje záznam o očkování proti této nemoci (prevence importu infekce žluté zimnice nemocným cestovatelem). Při příletu z Evropy (nebo po více než 6 dnech od opuštění endemické oblasti) toto očkování není potřebné.

Doporučená očkování: žloutenka A + B, břišní tyfus, tetanus, meningitida, cholera, záškrt, vzteklina, japonká encefalita. Riziko malárie je v turistických oblastech Filipín (Manila, Boracay, Mindoro) relativně malé, profylaxe antimalariky je na individuálním zvážení každého cestovatele.

Malárie: vyskytuje se na celých Filipínách s výjimkou okolí Manily a ostrova Cebu a Boracay. V suchém období turistické sezóny však preventivní užívání antimalarické chemoprofylaxe není nutné.

Měna:

Filipínské peso (PHP)
aktuální kurz: 100 PHP = 52,62 CZK (k 9.12.2015)
Doporučujeme vzít si sebou am. dolary, které jsou snadno směnitelné (doporučujeme měnit v oficiálních bankách).

Upozornění:

V září naše ministerstvo zahraničí pravidelně varuje cestovatele cestující na Filipíny před tajfuny. Pokud do země cestujete právě v tuto dobu, je potřeba pravidelně sledovat zprávy o počasí a případně přizpůsobit plány aktuální situaci.

Zajímavosti:

  • Oblíbenou zábavou místních obyvatel jsou kohoutí zápasy.
  • Pražské jezulátko je na Filipínách ctěnou náboženskou ikonou známou jako Santo Niño.
  • Na velikonoce se na Luzonu poblíž Manily nechávají domorodci dobrovolně zaživa ukřižovávat, někteří to absolvovali i několikrát

Vízová povinnost:

Vízová povinnost byla zrušena při pobytu do 21 dnů. Pro vstup se vyžaduje platný cestovní pas, platný minimálně 6 měsíců nad předpokládanou dobu pobytu na Filipínách, a zpáteční letenka, event. letenka do další destinace. Bez zpáteční, event. navazující letenky, nebudou cestující do země vpuštěni.
Při turistických cestách nad 3 týdny či cestách za jiným účelem je třeba požádat o vízum na Velvyslanectví Filipín v Praze - naše CK vám s vyřízením víz ráda pomůže.

 

Důležité kontakty:

Velvyslanectví Filipínské republiky v ČR
Senovážné náměstí 8, 110 00 Praha 1

Telefon 224 216 397, 224 216 385
Fax 224 216 390
E-mail praguepe@gmail.com
Web: www.praguepe.cz
Vedoucí úřadu J.E. pí. Evelyn AUSTRIA-GARCIA
Funkce Velvyslanec
Provozní hodiny úřadu 09.00 – 17.00 /Po-Pá/


Velvyslanectví ČR v Manile
Rufino Pacific Tower, 30th floor, Ayala Avenue
Makati City, Manila
Telefon: +63-2-8111155, +63-2-8111156
Fax: +63-2-8111020
Email: manila@embassy.mzv.cz
www.mzv.cz/manila

Říkají o nás

„JEDU.cz je doopravdy super. Já jsem byl vždy maximálně spokojen. Velice na nich hodnotím profesionalitu, zájem o klienta a rozsah služeb. Dá se říci, že jsem s nimi zkusil hodně kontinentů a vždy to bylo dotažené do detailů. Proto jsem stálým klientem. Těším se na další společné akce....“ (více)
„JEDU.cz je doopravdy super. Já jsem byl vždy maximálně spokojen. Velice na nich hodnotím profesionalitu, zájem o klienta a rozsah služeb. Dá se říci, že jsem s nimi zkusil hodně kontinentů a vždy to bylo dotažené do detailů. Proto jsem stálým klientem. Těším se na další společné akce.“
– Ing. Jaroslav Nožička
Zobrazit všechna doporučení...

Ochrana vašeho soukromí

Souhlasím

Tento web využívá cookies ke sledování vašeho chování na webu a získávání statistických informací o návštěvnosti.

Kliknutí na tlačítko „Souhlasím“ nebo kamkoliv mimo toto oznámení vnímáme jako udělení souhlasu s využíváním cookies
a předáním údajů o vašem chování na webu provozovatelům sledování návštěvnosti. Podrobnosti najdete v podmínkách ochrany osobních údajů.