Rallye Dakar 2018 v Peru s českým průvodcem

Zeptat se nebo rezervovat Zájezd pro milovníky rychlých off-road vozidel a motocyklů, ale i k poznání dávných inckých a předinckých kultur Jižní Ameriky. Navštívíte tajemné ruiny dávného inckého města Machu Picchu. Cesta Vás také mimo jiné zavede od pobřeží Tichého oceánu k mystickému jezeru Titicaca, největšímu jihoamerickému nevysychajícímu jezeru a nejvýše položenému splavnému jezeru světa a ke sněhobílým velikánům a horským jezerům Kordiller.

Nacenění je platné pro 6 osob (minimální a zároveň optimální počet účastníků).

Nacenění je platné do 30.9.2017. Při pozdější objednávce nutno konzultovat cenu zájezdu (může dojít ke zdražení  letenek).

Dakar Peru 2018 Program Dakar Arequipa Jezero Titicaca - Puno Machu Picchu

Délka zájezdu: 12dní

Termíny a ceny naleznete zde.

1. den: 09.01.2018 PRAHA - LIMA

Odlet v ranních hodinách do Limy přes Amsterdam.

Přivítání na letišti v Limě česky hovořícím průvodcem, transfer do hotelu, orientační meeting.

 

2. den: 10.01.2018 - AREQUIPA - Dakar 2018

Ráno (dopoledne) let do Arequipy, sledování rallye, transfer do hotelu, ubytování.

 

3. den: 11.01.2018 - AREQUIPA - Dakar 2018

Dopoledne sledování rallye, odpoledne prohlídka nejkrásnějšího peruánského města Arequipy panoramatickým busem – koloniální stavby, sopky, incké terasy aj. (cca. 4 hod.).

Město Arequipa je považováno – a právem – za nejkrásnější v celém Peru. Koloniální stavby jsou postaveny z bílého vulkanického kamene 'sillaru', celoroční příjemné klima zajišťuje zemědělcům každoročně dobrou úrodu. Pohled na blízké sopky (až přes 6 000 m.n.m.) se vryje do paměti jednoduše každému navždy.

 

4. den: 12.01.2018 - AREQUIPA - Celodenní výlet do kaňonu Colca

Brzy ráno odjezd do kaňonu řeky Colca, prohlídka několika vesniček, nádherné předincké a incké terasy dodnes využívané domorodými zemědělci, a především pozorování kondorů andských v jejich přirozeném prostředí.

Kaňon řeky Colca začíná zhruba 150 km od města Arequipy. Incké a předincké terasy jsou považovány za jedny z nejhezčích v celém Peru. Obyvatelé v oblasti se živí především zemědělstvím, a svým předkům jsou dodnes vděční za stavbu teras, které pochopitelně využívají. Vrcholem celého dne bude pozorování kondorů andských ze slavného Cruz del Condor. Kaňon Colca je 2. nejhlubší na světě (hlubší než např. Grand Canyon v USA).

 

5. den: 13.01.2018 - PUNO

Po snídani přesun na autobusové nádraží a cesta autobusem do města Puno ležícího přímo   na břehu jezera Titicaca. Transfer na hotel, po ubytování odpolední (podvečerní) procházka městem.

Město Puno založili španělští dobyvatelé v 16. století kvůli nedalekému stříbrnému dolu.        Je označováno za hlavní město peruánského folkóru. V Punu se mísí kultura a způsob života dvou hlavních indiánských kmenů (quechua a aymara). Jezero Titicaca (přes 8 500 km², nadm. výška 3 809 m.n.m.) je domorodými obyvateli považováno za svaté.

 

6. den: 14.01.2018 - OSTROV AMANTANÍ (jezero Titicaca) - Dvoudenní program na jezeře Titicaca

1. den návštěva plovoucích rákosových ostrovů Los Uros, poté plavba po jezeře Titicaca na ostrov Amantaní. Zde ubytování u domorodých rodin (pokoje určené pro turisty), oběd a pozorování života prostých obyvatel. V podvečer výstup na nejvyšší bod ostrova a pozorování náderného západu slunce. Po večeři možnost zúčastnit se typické slavnosti.

Plovoucí ostrovy Los Uros jsou zkonstruovány z rákosu 'totora'. Na ostrovech žíjí lidé stejnojmenného kmene, kterým jezero poskytuje vše potřebné k životu. Díky mikroklimatu  na jezeře se většina lidí na ostrově Amantaní živí zemědělstvím. Právě oblast kolem jezera Titicaca je místo, které dalo světu brambory.

 

7. den: 15.01.2018 - PUNO-CUZCO

2. den po snídani plavba lodí na další nádherný ostrov Taquile. Návrat do Puna zhruba v 17.00 hodin. Večer transfer autobusem do bývalého hlavního města Incké číse – Cuzka.

Ostrov Taquile je slavný svým komunitním způsobem života původních obyvatel, kteří si dodnes – turistickému ruchu  navzdory - zachovávají své zvyky a tradice.                                                                                                                                     

8. den: 16.01.2018 - CUZCO

Časně ráno po příjezdu do města transfer do hotelu, odpočinek, odpoledne pěší prohlídka Cuzka (historické centrum – hlavní náměstí Plaza de Armas, čtvrť San Blas aj.).

V době příchodu španělských dobyvatelů bylo Cuzco hlavním městem Incké říše. Dnes je vedle Machu Picchu jedním z hlavních turistických lákadel. Nádherné koloniální stavby (kostely, casony), úzké incké uličky, překrásné náměstí Plaza de Armas, rozmanitá tržiště...

                                                                                                             

9. den: 17.01.2018 - CUZCO - Celodenní výlet na Machu Picchu.

Ráno transfer minivanem Cuzco-Ollantaytambo, odtud vlakem do Aguas Calientes. Poklidný pěší výstup na ruiny, prohlídka slavného tzv. Ztraceného města. Večer návrat do Cuzka (vlak Aguas Calientes-Ollantaytambo, minivan Ollantaytambo-Cuzco).

Machu Picchu, tzv. Ztracené město, zůstalo zachováno jen díky tomu, že jej nikdy neobjevili španělští dobyvatelé. Leží na pomyslné hranici mezi Andami a pralesem (během cesty vlakem podél řeky Urubamby jsou krásně viditelné změny vegetace). O Machu Picchu není možné cokoliv napsat – jeden ze sedmi divů světa se prostě musí vidět...

 

10. den: 18.01.2018 - CUZCO

Dopoledne prohlídka archeologických nalezišť nad Cuzkem (Sacsayhuaman, Quenco, Tambo Machay, Puca Pucara). Odpoledne návštěva typických tržišť příp. jiných obchodů dle přání klientů (koupě suvenýrů a dárků). Rovněž po domluvě s průvodcem fakultativně návštěva některého z muzeí či jakákoliv jiná aktivita (např. sportovní - horská kola, projižďka na koních aj.).

 

11. den: 19.01.2018 - LIMA

Transfer na letiště v Cuzku a odlet do Limy, rozloučení s průvodcem.

 

12. den: 20.01.2018  LIMA - PRAHA

Návrat do Prahy v odpoledních hodinách přes Paříž.

Nevyhovuje vám tento program?
Rádi vám ušijeme zájezd na míru.

Zadat požadavky na vlastní program

varianta s česky mluvícím průvodcem

Aktuálně nejsou vypsány žádné termíny tohoto zájezdu, ale máte-li o něj zájem, napište nám prosím a my zjistíme aktuální dostupnost.

Cena zájezdu zahrnuje:

 • letenky Praha - Amsterdam - Lima - Paříž - Praha se zavazadlem k odbavení
 • 9x ubytování v hotelu *** se snídaní
 • 1x ubytování na ostrově Amantaní u domorodé rodiny
 • na jezeře Titicaca 1. den (u domorodé rodiny) plná penze
 • vstupenku na Machu Picchu
 • cestu vlakem Ollantaytambo-Machu Picchu-Ollantaytambo
 • všechny krátké privátní transfery (letiště-hotel-letiště, autobusové nádraží-hotel-autobusové nádraží)
 • privátní transfer Cuzco-Ollantaytambo-Cuzco
 • vnitrostátní letenku Lima-Arequipa
 • vnitrostátní letenku Cuzco-Lima
 • služby českého průvodce po celou dobu zájezdu
 • cestovní pojištění včetně storna cesty, letenky, spoluúčast 20% max do 100 tisíc Kč

Cena zájezdu nezahrnuje:

 • obědy a večeře kromě prvního dne na jezeře Titicaca
 • osobní výdaje
 • vše co není uvedeno v části cena zahrnuje

Peru

Úvod: 

Peru je třetí největší stát jižní Ameriky, název této země znamená v kečuánštině dostatek. Území kdysi náleželo k Říši Inků, potomci Inků nadále žijí v Andách tradičním způsobem života a tvoří polovinu peruánské populace. Z inckého období se zachovalo mnoho památek, přírodních i kulturních zajímavostí. Úkazy jejich neobyčejné vyspělosti nacházíme především v peruánském městě Cuscu a v posvátném místě Inků Machu Picchu. 

Počasí:

Peru patří do tropického pásma, setkat se zde však dá také se sněhem na vrcholkách hor. Teploty jsou celkem stálé po celý rok, průměrné letní teploty jsou 26°C

Období dešťů: prosinec-brezen

Období sucha: duben-listopad

Kdy nejlépe jet:

Nejvhodnější doba pro cestování na pobřeží je od listopadu do dubna, do hor je nejlépe se vydat mezi dubnem a listopadem a do pralesů od června do srpna.

Časový posun oproti ČR: 

-6 hodin (v dobe platnosti letného času -7 hodín)

Očkování: 

Povinná  nejsou žádná očkování.
Doporučená očkování: žloutenka A + B, břišní tyfus, žlutá zimnice- doporučuje se těm turistům, jež budou cestovat přes Andy.

Měna: 

peruánský nuevo sol (PEN), aktální kurs: 1PEN=7,57CZK (ke dni 17.12.2015)  

Upozornění:

elektrická síť: 220V, 50 nebo 60Hz
pití, jídlo: vodu je lépe kupovat balenou, ovoce a zeleninu dobře omývat

Zajímavosti:

Iquitos je údajně největší město na světě, kam se po silnici nedostanete. Leží uprostřed amazonské džungle a je skvělé středisko pro výlety do amazonského pralesa. Z Iquitos se můžete vydat do zoologické zahrady nebo si můžete zaplatit plavbu na Amazonce.

Vízová povinnost:

Občané ČR neoptřebují pro cesty do Peru nepřesahující 180 dní víza.

Důležité kontakty:

Velvyslanectví ČR v Peru (Embajada de la República Checa)
Baltazar la Torre 398, San Isidro, Lima 27, Peru
Tel.: 0051-1-2643374, 2643381
fax: 0051-1-2641708
e mail: lima@embassy.mzv.cz

Velvyslanectví Peru v Praze
Muchova 9, 160 00  Praha 6 – Dejvice
Tel.: 224316210
Provozní hodiny: pondělí – pátek 9.00 – 17.00

 

Říkají o nás

„Na konci srpna 2014 jsme měli od cestovní kanceláře JEDU.cz zajištěn okruh Historickým Jihem USA. Cestování jsme si užili, bylo tam velice pěkně. Během celého pobytu jsme neměli žádné problémy. Auto jsme si mohli vybrat přímo na parkovišti v rámci kategorie, kterou jsme měli zaplacenou. Protože j...“ (více)
„Na konci srpna 2014 jsme měli od cestovní kanceláře JEDU.cz zajištěn okruh Historickým Jihem USA. Cestování jsme si užili, bylo tam velice pěkně. Během celého pobytu jsme neměli žádné problémy. Auto jsme si mohli vybrat přímo na parkovišti v rámci kategorie, kterou jsme měli zaplacenou. Protože jsem měl navigaci, neměli jsme žádný problém s orientací. Bez navigace však cestování nedoporučuji. Ubytování bylo v pořádku, většinou všude byla snídaně a vždy po předložení voucheru nás ihned ubytovali. Dokonce v New Orleansu už dopoledne po příjezdu do města. Itinerář byl postaven reálně, prakticky jsme navštívili skoro všechna doporučovaná místa. Pro příští zájemce bych doporučil navštívit v N.O. muzeum 2. světové války, je to něco, co se málokde na světě vidí a mají to udělané perfektně, včetně obrovské 4D projekce. Na stránkách N.O. to uvádějí jako TOP atrakci. Celkově hodnotím cestu velice pozitivně. P.S. Za celou dobu jsme tam nenarazili ani na jednoho Čecha nebo Slováka“
– J. Bobák
Zobrazit všechna doporučení...
Pronajmout si auto
Zakoupit vízum
Zakoupit letenku

Jiné poznávací zájezdy do zvolené destinace

Peru od A do Z

Ochrana vašeho soukromí

Souhlasím

Tento web využívá cookies ke sledování vašeho chování na webu a získávání statistických informací o návštěvnosti.

Kliknutí na tlačítko „Souhlasím“ nebo kamkoliv mimo toto oznámení vnímáme jako udělení souhlasu s využíváním cookies
a předáním údajů o vašem chování na webu provozovatelům sledování návštěvnosti. Podrobnosti najdete v podmínkách ochrany osobních údajů.