Maledivy - 3 resorty

Zeptat se nebo rezervovat Ostrovní ráj s tropickým podnebím, průzračným mořem a plážemi s jemným bílým pískem.

Odlet: Praha

22.10.2017 - 30.10.2017

9 dní
od 37 950 Kč
zobrazit hotely...
Rezervovat

Sun Island Resort and Spa

Velmi příjemný resort pro náročnější klienty. více...

Kategorie
****
Místo
Jižní Ari Atol
Stravování
plná penze
Cena za osobu
37 950 Kč

Bandos Island Resort

Resort vhodný pro strávení klidné dovolené a pro rodiny s dětmi. více...

Kategorie
****
Místo
Kaafu (Nord Male) Atoll
Stravování
polopenze
Cena za osobu
39 750 Kč

Biyadhoo Island Resort

Biyadoo Island Resort poskytuje svým návštěvníkům kvalitní služby a individuální přístup. více...

Kategorie
***
Místo
Kaafu (Jižní Malé) Atol
Stravování
all inclusive
Cena za osobu
39 950 Kč

31.10.2017 - 08.11.2017

9 dní
od 43 450 Kč
zobrazit hotely...
Rezervovat

Sun Island Resort and Spa

Velmi příjemný resort pro náročnější klienty. více...

Kategorie
****
Místo
Jižní Ari Atol
Stravování
plná penze
Cena za osobu
43 450 Kč

Bandos Island Resort

Resort vhodný pro strávení klidné dovolené a pro rodiny s dětmi. více...

Kategorie
****
Místo
Kaafu (Nord Male) Atoll
Stravování
polopenze
Cena za osobu
46 950 Kč

Biyadhoo Island Resort

Biyadoo Island Resort poskytuje svým návštěvníkům kvalitní služby a individuální přístup. více...

Kategorie
***
Místo
Kaafu (Jižní Malé) Atol
Stravování
all inclusive
Cena za osobu
44 950 Kč

Ve středu Indického oceánu, asi 500 km jihozápadně od Indie, leží 1200 korálových ostrovů a ostrůvků – Maledivy – z nichž pouze 200 je obydleno. Vypadají jako ráj na zemi – při pohledu z letadla připomínají malé barevné skvrnky, které kontrastují s temnou modří oceánu.

Osídlení má na Maledivách specifický charakter – je tu jen jedno větší město (hlavní město Male) – na ostatních 200 obydlených ostrovech byste velké město hledali marně. Další příjemnou zvláštností Malediv je to, že stavba hotelových komplexů je značně omezena – zakázány jsou veliké poschoďové hotely. To je jedním z důvodů, proč si Maledivy zachovávají svůj neopakovatelný exotický ráz.

Díky bujné, tropické vegetaci, nádherným bělostným plážím a tyrkysově modré vodě si tu můžete užít krásnou exotickou dovolenou, na kterou budete ještě dlouho vzpomínat. Rozhodně si také nenechte ujít pohled pod hladinu – objevíte tam úplně nový svět plný barev s pulzujícím životem.

Jižní Ari Atol je obklopen bělostnými písečnými plážemi a je omýván překrásným tyrkysovým mořem. Jižní Ari Atol nabízí především vynikající místa pro potápění, které vám nabídnou podívanou v podobě podmořského karnevalu plného pestrých rybek a korálů.

Cena zájezdu zahrnuje:

  • leteckou dopravu z Prahy s přestupem
  • ubytování s uvedenou stravou
  • pojištění CK proti úpadku
  • transfery

Cena zájezdu nezahrnuje:

 

  • příplatek All inclusive
  • pojštění léčebných výloh
  • komplexní pojištění včetně pojištění storna

Maledivy

Úvod: 

Maledivy jsou rájem na zemi nacházejícím se v Indickém oceánu. Jsou tvořeny korálovými ostrůvky, jejichž pobřeží je omýváno křišťálově průzračnou vodou. Exotickou atmosféru dotváří azurové nebe bez jediného mráčku, nádherné pláže s jemným bílým pískem a v neposlední řadě vzrostlé kokosové palmy. Maledivy jsou ideální místo pro potápěče a obdivovatele podmořského života. Ve vodním světě zde nalezneme dlouhé pásy korálových útesů,  pestrobarevné rybky, rejnoky, želvy i chobotnice. Vyskytují se zde také menší druhy žraloků, murény, manty a želvy.

Počasí:

Panuje tu slunečné tropické podnebí. Během roku se tu projevují dva monzuny – severozápadní od května do října, a jihovýchodní od listopadu do dubna. Průměrné denní teploty se pohybují mezi 27-30°C

léto: nejteplejší měsíce jsou březen a duben
zima: nejstudenější měsíce jsou prosinc, leden, únor
období dešťů: červen až září
období sucha:
leden až březen

Kdy nejlépe jet:

Pokud máte v plánu především koupání a užívání si pobytu na pláži, nejvhodnějším termínem pro vás bude období od listopadu do dubna, nejpříjemnější a nejteplejší počasí.

Pro turistické výlety je nejlepší termín duben – říjen, vzrůstá relativní vlhkost vzduchu a to je vhodné pro dlouhodobější túry.

Časový posun oproti ČR:

+4 hod v zimě, +3 hod v létě

Očkování: 

Povinná  nejsou žádná očkování, pouze při cestách z endemických oblastí (subsaharská Afrika, Latinská Amerika) se vyžaduje záznam o očkování proti této nemoci (prevence importu infekce žluté zimnice nemocným cestovatelem). Při příletu z Evropy (nebo po více než 6 dnech od opuštění endemické oblasti) toto očkování není potřebné.

Doporučená očkování: žloutenka A + B, břišní tyfus

Měna: 

maledivská rufie (MVR), aktuální kurs: 1MVR=1,6CZK (ke dni 19.12.2015)

Upozornění:

Elektrické napětí: 240 voltů, zásuvky jsou ve většině resortů přizpůsobeny evropským normám 
Jídlo, pití: zákaz dovozu alkoholických nápojů a výrobků z vepřového masa
Oblečení: při pobytu na ostrovech je nutné mít alespoň tričko a krátké kalhoty, nudismus je zakázán

Zajímavosti:

Maledivy se skládají celkem z 26 přírodních atolů. Atol je druh ostrova, který je složen z korálových útesů, tyto korálové útesy pak obklopují mořskou lagunu. Výraz atol je odvozen z maledivského slova atolh, které proniklo do Evropy díky Francouzům v 17. století. Vzhledem k minimální nadmořské výšce ostrovům hrozí následkem tání ledovců, že zmizí pod  hladinou oceánu.

Vízová povinnost:

Ke vstupu na Maledivy není zapotřebí vízum. Jedinou podmínkou povolení ke vstupu je platný cestovní doklad a dostatečné množství finančních prostředků (netýká se organizovaných skupin). Za dostatečnou částku považují maledivské úřady minimálně 10 USD na každý den pobytu.
Pobyt na Maledivách do 30 dnů je bezplatný, prodloužení pobytu lze získat za 10 USD na den.

Důležité kontakty: 

Zastupitelský úřad země v ČR:  
ČR nemá zastoupení na Maledivách. Země je konzulárně pokryta českou ambasádou v Dillí (Indie)
Embassy of the Czech Republic
50-M, Niti Marg, Chanakyapuri
New Delhi 110 021; tel:009111/26110205,26110318
fax: 009111/26886221
e-mail: newdelhi@embassy.mzv.cz
web: http://www.mzv.cz/newdelhi

Zastupení Malediv pro ČR vykonává:

Embassy of Maldives
22 Nottingham Place
London W1U 5NJ
United Kingdom
tel: 0044/7224 2149      
e-mail: info@presidencymaldives.gov.mv

 

Říkají o nás

„V Austrálii jsem byla 2x vždy na krátkou dobu. Před posledním, třetím letem jsem neuspěla v kanceláři, která mi vyřizovala víza předtím – například slíbili, že zjistí, jestli se dá letět bez přesedání na jiné letadlo a neozvali se. Šťastnou náhodou jsem našla na internetu cestovní kancelář ...“ (více)
„V Austrálii jsem byla 2x vždy na krátkou dobu. Před posledním, třetím letem jsem neuspěla v kanceláři, která mi vyřizovala víza předtím – například slíbili, že zjistí, jestli se dá letět bez přesedání na jiné letadlo a neozvali se. Šťastnou náhodou jsem našla na internetu cestovní kancelář JEDU.cz a v ní se mne ujala paní Petra Marečková. Službu této kanceláře a této paní vřele doporučuji každému. Jsem dáma v letech a vyřizování "mne bolí", prostě nemám při podnikání čas a taky nevím, kam se obrátit. Další aspekt byla moje psychika, jelikož dcera čekala ve 43 letach první dítě a já chtěla jet nejméně na půl roku. Od začátku vyřizování jsem cítila nejen profesionální ochotu, ale i lidský přístup a zájem pomoct. Nejen, že mi plně pomohla s vypsáním žádosti o víza a s jejich urychleným vyřízením, ale trpělivě mi vždy vysvětlila mé dotazy kolem letu, přesedání, nabídla mi vyřízení zdravotního připojištění, vždy komunikace končila ujištěním, že mi kdykoliv pomůže. Jelikož je mi smutno za vnoučkem, kterého jsem musela nechat tak daleko, doufám, že časem poletím do Austrálie – už teď se těším na skvělé služby od stejné kanceláře. Vřele ji doporučuji – nikdy jsem necítila ani náznak ničeho jiného než velkou ochotu a trpělivost při plnění mých požadavků.“
– Anna Šimčíková
Zobrazit všechna doporučení...
Pronajmout si auto
Zakoupit vízum
Zakoupit letenku