Cesta Laosem a Severním Vietnamem

Zeptat se nebo rezervovat 12denní poznávací zájezd po Laosu a Severním Vietnamu. Luang-Prabang, Pak Ou, Vientiane, Savannakhet, Lao Bao, Hue, Danang, Hoi An, Hanoi

Délka zájezdu: 12dní

Termíny a ceny naleznete zde.

1. den: Odlet z ČR

3. den: Bangkok – Luang Prabang

Ihned po příletu do Luang Prabang transfer do hotelu. Oběd v místní restauraci. Naše návštěva začíná Vat Vixoune ovlivněn architekturou Thai-Lu a That Makmo. Pokračujeme k Vat Sieny Thong, který patří k nejkrásnějším chrámům v Luang Prabang datovaný do 16. století. Jeho střecha je přetažena až k zemi a je zdoben barevným sklem na zdech kaple. Vystoupíme na Phousy Hill, abychom viděli panoramatický pohled na město a řeku Mekong. Večeře a nocleh v hotelu.

4. den: Luang Prabang – Pak Ou – Luang Prabang

Snídaně v hotelu. Na místním mole v Luang Prabang se nalodíme na tradiční loď a jedeme proti proudu řeky Mekong navštívit posvátnou jeskyni. Po cestě zastavíme v malebné vesničce Thing Hong, kde lze shlédnout zdejší denní život. Návštěva Tham Ting a Tham Phoum, zvané „Jeskyně tisíců Buddhů“. Oběd v restauraci Soun Pak Ou v blízkosti jeskyně.

Návrat lodí zpět do Luang Prabang. Na cestě zpět zastávka v Ban Xang Khong, kde se ručně vyrábí papír. Shlédneme staré město nebo další variantou jsou nákupy v tržnici Hmong. Večeře v místní restauraci. Ubytování v hotelu.

5. den: Luang Prabang – Vientiane

Snídaně v hotelu. Návštěva Národního muzea, bývalého královského paláce králů (úterý zavřeno), poté pokračujeme k Vat Mai s 5ti stupňovou střechou a nádherně vyřezávanou verandou. Transfer na letiště a přelet do Vientianu. Ihned po příletu transfer do místní restaurace – oběd.

Odpoledne návštěva Vientianu, hlavního města Laosu: Návštěva Vat Pra Keo, nejstaršího a nejkrásnějšího chrámu Vientianu, návštěva královského paláce Vat Sisaket. Pokračujeme k That Luang Stupa, nejvíce uctívané svatyni v Laosu a míjíme Patouxay (vítězný oblouk). Procházka podél Mekongu při západu slunce. Večeře v místní restauraci. Ubytování v hotelu.

6. den: Vientiane – Savannakhet

Časná snídaně.V 7 hodin opustíme Vientiane a jedeme po cestě č. 13 směřující do jižního Laosu. Zastavíme se na návštěvu Pha Bat. Pokračujeme dále a zastavíme v Pakkading, kde se setkáváme s Nam Kadding a Mekongem. Uvidíme jak se místní lesy změnili v dobrém pro průmysl s parfémy. Pokračujeme jízdou podél rýžových polí do Thakhek. Zastavíme pár kilometrů před Thakhekem, kde nás stezka dovede k přírodní kamenné zdi, která je zerodovaná do tvaru kaple pod širým nebem. Legenda říká, že zdi byly součástí obrany města Si Khotabun před útokem. Thakhek je známý jako tranzitní bod mezi Vietnamem a Thajskem.

Oběd v místní restauraci. Vydáme se pěšky do malého města umístěného podél břehů Mekongu. Centrum si stále zachovává specifickou atmosféru s kombinací čínsko-evropských staveb. Pokračujeme do Savannakhet se zastávkou v Ban Nateuy. Toto úžasné místo získává podzemní sůl v atmosféře „jiného světa“. Příjezd od Savannakhet. Konec odpoledne. Transfer do vašeho hotelu, kde se ubytujete. Večeře v místní restauraci, nocleh.

7. den: Savannakhet – Lao Bao (hranice Laos-Vietnam) – Hue

Snídaně v hotelu. Uděláme si procházku městem, míjíme městské centrum, chrám, staré budovy a jedeme do Hing Hang, nejslavnější stupy v savannakhetské provincii s krásnými vyřezávanými figurkami, 15 km od města. Pokračujeme po cestě č.9 a překračujeme hranice v Lao Bao. Setkáme se s naším průvodcem. Jedeme do Hue se zastávkou na bývalém bojovém poli Khesanh. Oběd po cestě. Příjezd do Hue pozdě odpoledne, transfer do hotelu. Večeře a nocleh.

8. den:Hue

Snídaně v hotelu. Vydáme se na plavbu na řece Perfume pod pagodou Thien Mu. Pokračujeme návštěvou císařského města, Khai Dinh a hrobkou Tu Duc. Oběd v místní restauraci. Večeře a ubytování v hotelu.

9. den: Hue – Danang – Hoi An

Snídaně. Odjezd z Hue do Damany, přes „Hai Van Pass“, projíždíme skrz mnoho krásných červenými kachličkami obloženými vesnicemi s ovocnými sady, užijete si působivý pohled na nebe a moře a poté pokračujeme do Hoi An. Oběd v místní restauraci. Odhalíme historické město Hoi An, které využívalo prosperity přístavního města během 16. – 18. století. Je to značně velké společenství zahraničních obchodníků mající za následek jedinečný architektonický styl s vietnamsko, čínskými a japonskými vlivy. Večeře a ubytování v hotelu.

10. den: Hoi An – Danang – Hanoi

Snídaně. Volno pro odpočinek a relaxaci.

Jízda do Danangu, návštěva hor Marble a muzea Cham. Oběd v místní restauraci. Transfer na letiště pro odpolední let do Hanoje. Přílet do Hanoje a transfer do hotelu. Večeře a přenocování v hotelu.

11. den: Hanoi

Snídaně. Návštěva Ho Či Minhova mauzolea (zavřeno v pondělí a pátek a v měsících říjen-listopad je v údržbě), pagoda One Pillar a vojenské muzeum (zavřeno v pondělí).

Oběd v místní restauraci. Návštěva chrámu literatury, muzea výtvarného umění (zavřeno v pondělí) a chrámu Quan Thanh. Večeře a přenocování v hotelu.

12. den: Hanoi – ČR

Snídaně. Volný čas před transferem na mezinárodní letiště Noi Bai. Odlet do ČR.

Nevyhovuje vám tento program?
Rádi vám ušijeme zájezd na míru.

Zadat požadavky na vlastní program

varianta s anglicky mluvícím průvodcem

Termín
flexibilní
Počet dní
12
Min. počet osob:
10
Cena za osobu od*
64 500 Kč
Rezervovat

*cena se odvíjí od aktuálních cen na konkrétní termín

varianta s anglicky mluvícím průvodcem

Termín
flexibilní
Počet dní
12
Min. počet osob:
2
Cena za osobu od*
73 500 Kč
Rezervovat

*cena se odvíjí od aktuálních cen na konkrétní termín

Cena zájezdu zahrnuje:

  • leteckou dopravu Praha-Luang Prabang, Hanoi-Praha
  • letenky Luang Prabang-Vientiane, Danang-Hanoi
  • transfery dle programu
  • ubytování v 2- 3*hotelích a strava dle programu (plná penze)
  • anglicky hovořící průvodce
  • pojištění CK proti úpadku

Cena zájezdu nezahrnuje:

  • víza do Vietnamu zajistíme za 1400,-/osobu
  • víza do Laosu na letišti za 30 USD
  • poplatky, vstupy a spropitné
  • komplexní pojištění léčebných výloh včetně pojištění storna

Laos

Úvod: 

Laos je vnitrozemský stát v jihovýchodní Asii na poloostrově Zadní Indie. Většina obyvatel Laosu patří k etnické skupině Lao, zbytek obyvatel tvoří až 120 národnostních menšin, většina obyvatel dosud žije tradičním způsobem života. Země má zcela specifickou kulturu, historii i zvyklosti. Důležitou soušástí země je řeka Mekong, která představuje pro Laos dopravní tepnu, zároveň je také nepostradatelnou součástí života obyvatel jako zdroj vody, potravy a úrodné půdy.

Počasí:

Podnebí je tropické monzunové, po celý rok doprovázené dešťovými srážkami, zvláště v zimních měsících. Průměrné teploty jsou 21 °C- 27 °C.

léto: březen-červen
zima:
listopad až únor
období dešťů: od konce května do října
období sucha: od března do května

Kdy nejlépe jet:

Nejlepší doba na cestování je od listopadu do února, což je mimo deštivé období a není takové horko.

Časový posun oproti ČR: 

+6 hodin v době zimního času a +5 hodin v době letního času

Očkování: 

Povinná  nejsou žádná očkování, pouze při cestách z endemických oblastí (subsaharská Afrika, Latinská Amerika) se vyžaduje záznam o očkování proti žluté zimnici. Při příletu z Evropy (nebo po více než 6 dnech od opuštění endemické oblasti) toto očkování není potřebné.

Doporučená očkování: žloutenka A,B, břišní tyfus

Měna: 

laoský kip (LAK), aktuální kurs: 1Kč=327 LAK (ke dni 19.12.2015) 

Upozornění:

Elektrická síť: napětí je 220 V

Zajímavosti:

Phonsavan je největší záhada státu Laos. Jedná se o planinu džbánů, planin je celkem 5, z toho 3 přístupné. Je zde rozeseto několik set různě velkých kamenných džbánů. Dosahují váhy až 1 000 kg. Samotná víka mají 500kg. Nejtěžší džbán má 6 tun. Některé z nich se dodnes celé dochovaly, ostatní byly zničeny díky svrženým bombám na toto území.

Vízová povinnost:

K cestě do Laosu potřebují čeští občané víza, která mohou obdržet na zastupitelských úřadech LLDR v zahraničí. Čeští turisté mohou požádat o víza po příletu na mezinárodní letiště ve Vientianu a rovněž v Luang Prabangu; toto vízum se vydává s platností na 15 dnů a stojí 30,- USD. V případě cestování osobním vozem mohou požádat o vízum na thajsko-laoském hraničním přechodu na Mostě thajsko-laoského přátelství. Při podání žádosti o laoské vízum na zastupitelském úřadu Laosu v Bangkoku se požaduje pas a dvě fotografie. Poplatek za vystavení víza činí 600,- ThB a celá procedura trvá max. tři pracovní dny. Letištní poplatek na mezinárodním letišti ve Vientiane činí 5,- USD.

Důležité kontakty:

Laos nemá konzulární zastoupení v ČR. Laoský ZÚ v Thajsku sídlí na adrese:

520 Soi Ramkhamheang 39, Bangkapi, Bangkok
Thailand
tel. 5396667  

ČR nemá v Laosu zastoupení, pro tuto zemi je akreditováno velvyslanectví ČR v Thajsku:

Embassy of the Czech Republic
71/6 Ruam Rudee Soi 2, Ploenchit Rd.
P.O.Box 522, Bangkok 10330, Thailand
tel: 00662/2555060, 2553027
fax: 00662/2537637, e-mail:bangkok@embassy.mzv.cz

 

Vietnam

Úvod: 

Vietnam je zemí bývalé Indočíny, nabízí turistům bohatou historii, která byla po dlouhou dobu ovlivňována mocnými kulturami jihovýchodní Asie a Čínou. Můžeme zde najít francouzské tradice a zároveň vlivy komunismu. Návštěvníky zaujme pestrou přírodou. Najdeme zde rýžová políčka, pláže s bílým pískem, tyrkysové moře a hory s rozmanitou vegetací. Pravou atmosféru dokresluje specifická kultura, zvyky a výborná kuchyně.

Počasí:

Sever Vietnamu leží v subtropickém pásmu, zatímco jih zasahuje do tropického pásma. Klimatické podmínky jsou různé – od mrazivých zim až po rovníkové podnebí. Bývá obvyklé, že se teploty na severu v horách blíží k bodu mrazu a na jihu dosahují až 40°C. Vietnamské počasí ovlivňují zejména monzuny.

léto: květen až říjen
zima: listopad až duben
období dešťů: jih země od května do listopadu, na centrálním pobřeží od května do října
sucha: jih země od prosince do dubna, na centrálním pobřeží od prosince do února

Kdy nejlépe jet:

Není jednoduché jednoznačně určit, která doba je pro návštěvu nejvhodnější. Jiné počasí je na jihu, jiné na severu, avšak hlavní turistická sezona ve Vietnamu trvá od listopadu do března a poté v období mezi červencem a srpnem.

Časový posun oproti ČR: 

+5 hod v době letního času,  +6 hod. v době zimního času

Očkování: 

Povinná  nejsou žádná očkování, pouze při cestách z endemických oblastí (subsaharská Afrika, Latinská Amerika) se vyžaduje záznam o očkování proti žluté zimnici. Při příletu z Evropy (nebo po více než 6 dnech od opuštění endemické oblasti) toto očkování není potřebné.

Doporučená očkování: žloutenka A,B, břišní tyfus

Měna: 

vietnamský dong (VND), aktualní kurs: 1CZK= 1122,71 VND (ke dni 3.12.2015) 

Upozornění:

Bezpečnost: Celková bezpečnostní situace je dobrá, jen se nedoporučují individuální cesty do odlehlých oblastí, kde vzrůstá počet kapesních krádeží.
Voda, jídlo: Nedoporučuje se pití vody z vodovodu, ledy v nápojích, je nutné pečlivě omývat zeleninu a jíst spíše tepelně zpracované potraviny. 

Zajímavosti: 

Ti, kteří se zajímají o válku ve Vietnamu, by neměli opomenout navštěvu města Danang, které bylo v té době úplně zničené. Dnes je tu k vidění Hočiminovo vojenské muzeum, rozbité americké tanky, francouzská katolická katedrála a buddhisticka pagoda.

Vízová povinnost:

Držitelé českých pasů potřebují pro návštěvu Vietnamu víza. Naše CK vám s vyřízením ráda pomůže.

Důležité kontakty:

zastoupení v ČR

Velvyslanectví Vietnamské socialistické republiky 
Plzeňská 214/2578, 150 00 Praha 5, tel: 257 211 540
fax: 257 211 792
e-mail: dsqvietnamcz@yahoo.com
úřední hodiny: 08.00 – 12.00 13.00 – 16.00
konzulární oddělení: Rašínovo nábřeží 72/1897, 128 00 Praha
tel: 224 922 074
fax: 224 916 488
úřední hodiny: 09.00 – 12.00 16.00 – 17.00 (Po, St, Pá)

zastoupení ČR v zahraničí

Embassy of the Czech Republic
13 Chu Van An, Hanoi
tel: 00844/8454131-2
fax: 00844/8233996
e-mail: hanoi@embassy.mzv.cz
web: http://www.mzv.cz/hanoi/

 

Říkají o nás

„Přes CK Jedu jsem s manželkou poznával západní okruh USA. Jednalo se o profesionální zajištění celé cesty s nadstandartním přístupem paní Jirkovcové při řešení a zajištění naší dovolené od stanovení data odletu po zajištění auta a doporučení navštívených míst. Doporučil by jsem určitě služby této...“ (více)
„Přes CK Jedu jsem s manželkou poznával západní okruh USA. Jednalo se o profesionální zajištění celé cesty s nadstandartním přístupem paní Jirkovcové při řešení a zajištění naší dovolené od stanovení data odletu po zajištění auta a doporučení navštívených míst. Doporučil by jsem určitě služby této CK všem, kteří hledají aktivní dovolenou bez průvodce, ale zároveň nemají ambice hledat, či zajišťovat si ubytování a spolehnou se na doporučení standartu této CK, kdy vše perfektně do sebe zapadalo.“
– V.B.
Zobrazit všechna doporučení...
Pronajmout si auto
Zakoupit vízum
Zakoupit letenku

Ochrana vašeho soukromí

Souhlasím

Tento web využívá cookies ke sledování vašeho chování na webu a získávání statistických informací o návštěvnosti.

Kliknutí na tlačítko „Souhlasím“ nebo kamkoliv mimo toto oznámení vnímáme jako udělení souhlasu s využíváním cookies
a předáním údajů o vašem chování na webu provozovatelům sledování návštěvnosti. Podrobnosti najdete v podmínkách ochrany osobních údajů.