Australské východní pobřeží a Fidži

Zeptat se nebo rezervovat Kombinace poznávacího zájezdu s koupáním na Fidži. Krásná příroda národních parků, pulsující metropole a relax v ráji. Dokonalá dovolená!

Délka zájezdu: 19dní

Termíny a ceny naleznete zde.

1.-2. den: Odlet z Prahy

Odlet z Prahy ve večerních hodinách přes Soul, případně jiné město, do Brisbane.

3. den: Brisbane – Gold Coast

Přílet do Brisbane, odjezd na Gold Coast, což je řetězec prázdninových středisek jižně od Brisbane. Ubytování na 3 noci a volno na aklimatizaci.

4. den: Lamington NP

Výlet do blízkého národního parku Lamington. Procházka pralesem na vyhlídky. Při troše štěstí spatříte některá australská zvířata, jako jsou klokani, wombati či koaly.

5. den: Koupání či výlet

Volno u moře a případně možnost výletu k pozorování australských zvířat do Wildlife parku v nedalekém městečku Currumbin. Cestou domů zastávka u laguny v Palm Beach.

6. den: Mt. Warning

Odjezd z Gold Coast. Výstup na 800 m vysokou horu Mt. Warning. Cesta vede deštným pralesem s obřími „chodícími“ stromy. Nocleh v Byron Bay, večer u známého majáku, který leží na nejvýchodnějším místě Austrálie.

7. den: Byron Bay – Coffs Harbour

Byron Bay – doporučujeme pozorování východu slunce nad mořem u majáku. Pokračovaní na cestě podle pobřeží, krásné výhledy a zajímavé zastávky v přímořských letoviscích. Tento den je ideální příležitost na oběd formou BBQ (grilování) v některém městečku u moře. Vždy se najde volný gril s posezením na krásném místě. Ubytování v Coffs Harbour.

8. den: Coffs Harbour – Port Macquarie

Z Coffs Harbour přes Nambucca Heads do Port Macquarie, kde je plánován i nocleh. Cestou jsou k vidění plantáže banánů a jiného ovoce.

9. den: Pobřeží Pacifiku

Cesta pokračuje stále na jih podél pobřeží Pacifiku. Určitě se najde čas na koupání v oceánu. Nocleh v Newcastlu nebo Nelson Bay.

10. den: Blue Mountains

Přejezd k národnímu parku Blue Mountains, nocleh v městečku Katoomba, které leží na hraně kaňonu. Procházka parkem do nitra kaňonu, cestou jsou vidět vodopády a zpět je možné vyjet lanovkou.

11. den: Royal NP

Dopoledne odjezd do Royal NP- nejstaršího národního parku Austrálie. Zde je na programu kratší procházka podle řeky až k ústí do moře. Večer příjezd do Sydney a návštěva některého typického baru, případně osvětlené Opery.

12. den: Sydney

Prohlídku města je ideální začít projížďkou lodí po zátoce okolo Opery a pod Harbour Bridge. Cestou se dá vystoupit a pokračovat další lodí. Pak se nesmí samozřejmě vynechat Opera a nedaleká historická čtvrť Rocks, kde je možné i poobědvat či si jen dát pivo na zahrádce, kterých je zde opravdu dost. Poté se nabízí výjezd na televizní věž, která se tyčí přímo ve středu města. Z věže je výhled desítky kilometrů daleko, od pláží na východě města až po olympijské stadiony na západě. Určitě se nesmí vynechat návštěva místního akvária, kde se prochází tunelem mezi žraloky a dalšími rybami místních vod. A také stojí za návštěvu i kino IMAX.

13. den: Sydney – Nadi

Odlet do Nadi na ostrově Fiji, přílet a transfer do hotelu. 5 noclehů.

14. – 17. den: Pobyt u moře

Pobyt u moře s možností výletů, koupáním, šnorchlováním a potápěním. Hotely jsou ideálním místem k relaxaci po poznávací části zájezdu.

18. den: Nadi – Soul

Odlet v ranních hodinách z Nadi do Soulu, přílet a nocleh u letiště v Soulu ve špičkovém hotelu s večeří a snídaní.

19. den: Soul – Praha

Odlet ze Soulu a přílet v odpoledních hodinách do Prahy.

 

Nevyhovuje vám tento program?
Rádi vám ušijeme zájezd na míru.

Zadat požadavky na vlastní program

varianta bez průvodce (individuálně)

Termín
flexibilní
Počet dní
19
Min. počet osob:
2
Cena za osobu od*
101 900 Kč
Rezervovat

*cena se odvíjí od aktuálních cen na konkrétní termín

Cena zájezdu zahrnuje:

  • zpáteční leteckou přepravu vč. přeletu Sydney – Nadi
  • 10 x nocleh v 3* hotelu nebo motelu v Austrálii
  • 5 x nocleh v 5* hotelu na Fiji
  • pronájem vozu Compact (lze připlatit za vyšší kategorii)
  • zákonné pojištění CK proti úpadku

Cena zájezdu nezahrnuje:

  • vstupy do národních parků
  • fakultativní výlety
  • stravování

Austrálie

Úvod:

Je exotická země, která i přes svojí vzdálenost láká každoročně mnoho lidí. Tvoří samostatný světadíl, který se nachází mezi Indickým oceánem a jižní částí Tichého oceánu. Pobřeží dosahuje délky necelých 26 tisíc kilometrů. Austrálie se skládá z šesti států a dvou teritorií a je nejsušším kontinentem. Převážnou část tvoří roviny a pouště. Na jeho území se nachází mnoho rostlinných a živočišných druhů, které se nevyskytují nikde jinde na světě.

Počasí:

Klima je  tropické až subtropické. Teploty se pohybují mezi 13° a 29°C, záleží na ročním období.

léto: Léto na kontinentě trvá přibližně od listopadu do března.
zima: Zima probíhá v červnu a červenci.
období dešťů: Severní teritoritorium je tropického podnebí s obdobím dešťů během australského léta.
období sucha: V cetrální části- poušť bez dešťů a s velmi vysokými teplotami.

Kdy nejlépe jet: 

Austrálii je možno navštívit prakticky kdykoliv. Jižní státy je nejlépší navštívit v období léta (listopad-březen). V zimních měsících (červen – července) je dobré se ubírat na sever, rovněž centrální části kontinentu je pro toto období vhodná.

Časový posun oproti ČR: +8 hod v době letního času, +10 hod v době zimního času

Očkování: 

Povinná  nejsou žádná očkování, pouze při cestách z endemických oblastí (subsaharská Afrika, Latinská Amerika) se vyžaduje záznam o očkování proti této nemoci (prevence importu infekce žluté zimnice nemocným cestovatelem). Při příletu z Evropy (nebo po více než 6 dnech od opuštění endemické oblasti) toto očkování není potřebné.

Doporučená očkování: žloutenka A + B, tetanus, meningitida.

Měna:  australský dolar (AUD)  1AUD = 17,80 Kč (ke dni 9.12.2015)

Zajímavosti:

Možná právě pro svojí řídkou osídlenost nabízí Austrálie mnoho cestovatelsky zajímavých míst. Mezi nejoblíbenější turistické atrakce patří např. Národní park Kakadu, Uluru- nejobjemnější monolit na světě, ostrov Whitesunday a Flinders Ranges. 

Vízová povinnost:

Občané ČR potřebují pro cesty do Austrálie vízum nebo tzv. evisitor vízum platné rok s možností opakovaného pobytu max 90 dní. Naše CK vám ráda s vyřízení evisitor víza pomůže.

Důležité kontakty:

Zastupitelský úřad Austrálie v ČR

Konzulát Australského společenství
Adresa: Klimentská 10, 110 00, Praha 1
Tel.: 296 578 350 – 351
immiÚřední hodiny: Pondělí – Pátek, 9:00 – 13:00, 14:00-17:00

Velvyslanectví ČR v Canberra
8 Culgoa Circuit, O´Malley
Canberra, 2606 ACT 
Commonwealth of Australia
tel: 00612/62901386, KO – 62901543
fax: 00612/62900006
E-mail: canberra@embassy.mzv.cz
 
Generální konzulát Sydney
Consulate General of the Czech Republic,
169 Military Road, Dover Heights
Sydney, 2030 NSW
tel: 00612/93710860, KO-93710479
fax: 00612/93719635
E-mail: sydney@embassy.mzv.cz 

Říkají o nás

„Obrátili jsme se na CK JEDU.cz s přáním naplánovat netradiční svatební cestu. Nechtěli jsme jen ležet na pláži v hotelovém komplexu, ale užít si i aktivní dovolenou. Měli jsme vybraný termín a pan Zíka nám doporučil pro tuto roční dobu kombinaci ostrovů Reunion a Mauricius. Můžeme jen chválit. Př...“ (více)
„Obrátili jsme se na CK JEDU.cz s přáním naplánovat netradiční svatební cestu. Nechtěli jsme jen ležet na pláži v hotelovém komplexu, ale užít si i aktivní dovolenou. Měli jsme vybraný termín a pan Zíka nám doporučil pro tuto roční dobu kombinaci ostrovů Reunion a Mauricius. Můžeme jen chválit. Přesně vystihl naše představy. Dovolená opravdu šitá na míru. Všechno bylo perfektně zajištěné od letetenek, přes půjčení auta po ubytování a výběr lokalit. Užásné celodenní výšlapy v horách Reunionu po týdnu vystřídal relax v malém klidném hotelu na Mauriciu. Domů jsme odjížděli odpočatí s mnoha zážitky. Děkujeme! “
– Manželé Hronovi
Zobrazit všechna doporučení...
Pronajmout si auto
Zakoupit vízum
Zakoupit letenku

Ochrana vašeho soukromí

Souhlasím

Tento web využívá cookies ke sledování vašeho chování na webu a získávání statistických informací o návštěvnosti.

Kliknutí na tlačítko „Souhlasím“ nebo kamkoliv mimo toto oznámení vnímáme jako udělení souhlasu s využíváním cookies
a předáním údajů o vašem chování na webu provozovatelům sledování návštěvnosti. Podrobnosti najdete v podmínkách ochrany osobních údajů.