Seychelly z Prahy

Zeptat se nebo rezervovat Pobytový zájezd do hotelu na jedné z nejlepších pláží na severu ostrova, lemované zelení a s krásným jemným pískem.

Odlet: Praha

Pro tento zájezd v tuto chvíli nemáme žádné volné termíny, ale rádi se je pokusíme dodatečně zajistit a případně vám najdeme vhodnout alternativu. Kontaktujte nás, prosím.

Souostroví Seychelly se nachází v Indickém oceánu severně od Madagaskaru. Celý svět je zná hlavně jako místo s překrásnou, nenapodobitelnou přírodou.

Další zvláštností je, že charterové letecké společnosti nemají povolení přistávat na letišti ve Victorii na Mahé – v hlavním městě na největším ze seychellských ostrovů. Další věcí, která omezuje turistický ruch, je fakt, že hotely na Seychellách nesmí převyšovat koruny stromů – ubytovací kapacity jsou tedy omezeny.

Rozloha souostroví je přibližně 445 kilometrů čtverečních. Od doby, kdy se Seychelly staly vyhledávaným turistickým cílem, je jasné, že nejvíce přitahují svou překrásnou rajskou přírodou. Z geologického hlediska je možné Seychelly rozdělit na 2 části – na tzv. vnitřní a vnější ostrovy. Vnitřní ostrovy leží na žulovém podloží, vnější jsou korálového původu – to je důvodem jejich rozdílných charakteristik. Vnitřní ostrovy ční až do výše 1 000m nad mořskou hladinou, jsou pokryty bujnou tropicklu vegetací a do moře padají žulové útesy. Oproti tomu bílé pobřeží vnějších korálových ostrovů se zvedá jen několik málo metrů nad hladinu oceánu. Díky mnohotvárnosti tohoto regionu byste jen těžko hledali podobné místo.

Ostrov Mahé je největším ze seychellských ostrovů, kde je soustředěno i 80% obyvatelstva. Nejznámější oblastí je Beau Vallon, které má nejznámější a nejkrásnější pláže na ostrově. Ostrovu Mahé se někdy říká ostrov hojnosti, najdete na něm nádherné pláže a průzračné moře s bohatým podmořským životem a korálovými útesy. Možná se Vám poštěstí setkat se s některými z místních hojných mořských želv či skákajícími delfíny. Není divu, že lokalita je velmi populární potápěčskou destinací a na místě je k dispozici množství potápěčských škol a široká nabídka lokací k ponoru.

Cena zájezdu zahrnuje:

  • leteckou dopravu z Prahy s přestupem
  • letištní a palivové příplatky
  • ubytování se snídaní
  • asistenci partnerské CK
  • pojištění CK proti úpadku
  • transfery letiště - hotel - letiště

Cena zájezdu nezahrnuje:

  • pojištění léčebných výloh
  • komplexní pojištění včetně pojištění storna
  • večeře - lze připlatit

Možnost jiných termínů a prodloužení pobytu.

Možnost ubytování v dalších hotelech na ostrově Mahe, Praslin nebo La Digue.

Seychelly

Úvod: 

Celá země se rozkládá na více než 155 ostrůvcích. Mezi hlavní ostrovy patří ostrov Mahé, Praslin a ostrov La Digue. Každý je jedinečný a každý nabízí úplně jiný zážitek. Seychelly jsou exotický ráj na zemi, své návštěvníky ohromí především velmi pěknou přírodu s obrovským bohatstvím. Poskytované služby a bezpečnost jsou na vysoké úrovni, což je taky důvod, proč jsou Seychelly často vyhledávanou turistickou destinací.

Počasí:

Klima na Seychellách je tropické, rovníkové a vlhké. Je tu poměrně stálé počasí po celý rok, teploty jsou zde velmi příjemné v rozmezí 28°C až 32°C. 

léto: od listopadu do února
zima: od května do září
období dešťů: od listopadu do února
období sucha:  od května do září

Kdy nejlépe jet:

Na Seychelly se můžete vydat v podstatě kdykoliv. Každé období je vhodné pro jinou aktivitu. Duben a listopad je vhodný pro plavání a potápění. Sušší období je lepší pro pěší túry a období se silnějšími větry lze dobře využít k surfování.

Časový posun oproti ČR: 

+3 hodiny během zimního času a +2 hodiny během letního času

Očkování: 

Povinná  nejsou žádná očkování, pouze při cestách z endemických oblastí (subsaharská Afrika, Latinská Amerika) se vyžaduje záznam o očkování proti žluté zimnici. Při příletu z Evropy (nebo po více než 6 dnech od opuštění endemické oblasti) toto očkování není potřebné.

Doporučená očkování: žloutenka A + B, břišní tyfus 

Měna: 

seychelská rupie (SCR), aktuální kurs: 1SCR=1,8CZK (ke dni 16.12.2015)

Upozornění:

častý výskyt žraloků
elektrická síť: 
240 V

Zajímavosti:

Na ostrově Praslin se nachází Praslin Ocean Farm Aquarium, což je farmička zaměřená na produkci perel. Perly lze na místě i koupit, kromě toho si můžete zblízka prohlédnout různé druhy ryb, korály, škeble a další mořské tvory.

Vízová povinnost:

Pro všechny druhy pasů platí bezvízový styk.

Důležité kontakty:

ČR spadá do působnosti velvyslanectví Seychel v Belgii:

Ambassade de la République des Seychelles
Boulevard Saint Michel 28, boîte 23, 1040 Bruxelles
telefon:0032/2/7336055      
fax: 0032/2/7326022
e-mail: brussels@seychellesgov.com  
web: www.mfa.gov.sc 

Seychely spadají do působnosti velvyslanectví ČR v Etiopii:

Honorární konzulát ČR:
Consulat Honoraire de le République Tchèque
Villa Pirogue, Machabee, Mahé
telefon: 00248/242254      
fax: 00248/242254
e-mail: victoria@honorary.mzv.cz   
honorární konzul: MUDr. Jiří Panovský, M.D.
provozní hodiny: úterý a čtvrtek 16.00-18.00


 

Říkají o nás

„Vaši cestovní kancelář mohu každému vřele doporučit a také to tak dělám. Cestoval jsem s vámi již podruhé do USA, vždy na měsíc, a byl jsem naprosto spokojený. Vše vždy vyšlo na jedničku - nabízené okruhy, možnost vidět ještě jiná města, prodloužit si na některých místech pobyt, přelety mezi jedn...“ (více)
„Vaši cestovní kancelář mohu každému vřele doporučit a také to tak dělám. Cestoval jsem s vámi již podruhé do USA, vždy na měsíc, a byl jsem naprosto spokojený. Vše vždy vyšlo na jedničku - nabízené okruhy, možnost vidět ještě jiná města, prodloužit si na některých místech pobyt, přelety mezi jednotlivými destinacemi, kvalitní ubytování a to vše v přijatelných cenách. Dokonce jsem se na vás obrátil s prosbou o překlad podrobného itineráře, který přišel v angličtině, a vy jste mně bezprostředně vyhověli. Za to patří speciální dík paní Jirkovcové. Zkrátka vše perfektně klaplo podle našich představ a vámi nabízených služeb. A malý dodatek - vy snad umíte i to počasí zařídit!“
– Marcel Vašinka
Zobrazit všechna doporučení...
Pronajmout si auto
Zakoupit vízum
Zakoupit letenku

Ochrana vašeho soukromí

Souhlasím

Tento web využívá cookies ke sledování vašeho chování na webu a získávání statistických informací o návštěvnosti.

Kliknutí na tlačítko „Souhlasím“ nebo kamkoliv mimo toto oznámení vnímáme jako udělení souhlasu s využíváním cookies
a předáním údajů o vašem chování na webu provozovatelům sledování návštěvnosti. Podrobnosti najdete v podmínkách ochrany osobních údajů.