Madeira - zelená perla Atlantiku

Zeptat se nebo rezervovat 11denní poznávací zájezd s odletem z Prahy s výběrem 3* a 4* hotelů s možností výletů po krásách tohoto věčně rozkvetlého ostrova.

Odlet: Praha

Pro tento zájezd v tuto chvíli nemáme žádné volné termíny, ale rádi se je pokusíme dodatečně zajistit a případně vám najdeme vhodnout alternativu. Kontaktujte nás, prosím.

Je možné nabídnout i jiné termíny. V případě zájmu rádi naceníme.

Ostrovu Madeira se říká Ostrov květů, Ostrov věčného jara, drahokam uprostřed Atlantiku nebo také Zelená perla Atlantiku. Na mapě ho najdete několik set kilometrů na sever od Kanárských ostrovů a skoro celou tisícovku kilometrů na západ od mateřského Portugalska.

Na své si na ostrově Madeira příliš nepřijdou turisté vyhledávající odpočinek na pláži u moře. Na ostrově se nachází totiž pouze jedna přírodní písečná pláž. Jako alternativu je však možné využít bazénu, který je v dnešní době součástí většiny hotelů. Protože je Madeira obklopena chladným Atlantikem, moře většinou ani v nejteplejších letních měsících nedosahuje teplot vhodných k odpočinkovému koupání.

Naopak jako v ráji se na Madeiře budou cítit vyznavači pěší turistiky, jelikož celé vnitrozemí zaplňují dosti vysoké kopce a hory, jenž jsou stejně příkré jako některé Kanárské ostrovy. Pohoří je pokryté vavřínovými lesy, částečně holé a ve vyšších polohách skalnaté, které přímo láká k pohodovým či kapánek náročnějším túrám. Místní specialitou jsou výlety po takzvaných levadách, což jsou uměle vybudované zavlažovací kanály, jimiž se svádí dešťová voda do vyprahlých údolí. Vedle každé levady vede zároveň úzký chodníček, který původně sloužil pouze k jejich údržbě. V poslední době jsou však ve stále větší míře využívány spíše jako turistické stezky. Každý rok k nim přibývají postupně nově upravené úseky a počet návštěvníků, kteří na ostrov Madeira přijíždějí trávit aktivní dovolenou neustále stoupá.

Cena zájezdu zahrnuje:

  • letenkou dopravu z Prahy na Madeiru a zpět
  • letištní a palivové příplatky
  • 10 nocí ubytování se snídaní ve 3 hotelech
  • pronájem auta včetně pojištění auta
  • pojištění CK proti úpadku

Cena zájezdu nezahrnuje:

  • pojištění léčebných výloh
  • komplexní pojištění včetně pojištění storna
  • možnost dokoupení polopenze
  • příplatek za jednolůžkový pokoj
  • příplatek za prodloužení pobytu

Sleva pro 3 a 4 osobu.

Stručně program:

Odpoledne přílet na Madieru. V půjčovně na letišti vyzvednutí auta a odjezd do střediska Machico (10 minut autem z letiště) a zde ubytování 4 noci v hotelu Dom Pedro Baia Club 4* se snídaní. Další 2 noci ubytování jsou ve vnitrozemí ve středisku Serra de Aqua v hotelu Dorisol Pousada dos Vinhaticos 3* se snídaní. Dále přesun na západ Madeiry do střediska Porto Moniz. Ubytování v hotelu Moniz Sol 3* se snídaní na 4 noci. Poslední den přesun na východ Madeiry a odpoledne vrácení auta v půjčovně na letišti a odlet do Prahy.

Říkají o nás

„Vzájemná spolupráce našeho rektorátního pracoviště a CK JEDU.cz trvá již více jak pět let. Námi zadané požadavky na letenky pro ČZU, a to jak mezistátní, tak i vnitrostátní, jsou vždy pečlivě vybrány tak, aby zaměstnanci nemuseli zbytečně dlouho čekat při přestupech a zároveň aby ceny letenek byl...“ (více)
„Vzájemná spolupráce našeho rektorátního pracoviště a CK JEDU.cz trvá již více jak pět let. Námi zadané požadavky na letenky pro ČZU, a to jak mezistátní, tak i vnitrostátní, jsou vždy pečlivě vybrány tak, aby zaměstnanci nemuseli zbytečně dlouho čekat při přestupech a zároveň aby ceny letenek byly pro nás co nejvýhodnější. To samé je i v dopravě vlakové a autobusové. Ubytování je nabízeno ve vybraných hotelích s kvalitními službami. Diky za profesionalitu a slušnost.“
– Marcela Kousalová
Oddělení mezinárodních vztahů, Rektorát Česká zemědělská univerzita v Praz,e
Zobrazit všechna doporučení...
Pronajmout si auto
Zakoupit vízum
Zakoupit letenku