Kréta pronajatým autem pobyt v 5 střediskách

Zeptat se nebo rezervovat Ostrov plný horských masívu, roklí, historických památek a také krásných pláží.

Odlet: Praha

Pro tento zájezd v tuto chvíli nemáme žádné volné termíny, ale rádi se je pokusíme dodatečně zajistit a případně vám najdeme vhodnout alternativu. Kontaktujte nás, prosím.

Řecko je země s velmi bohatou historií. Rozkládá se na jihu Balkánského poloostrova a na poloostrově Peloponéském. Celý stát je dosti hornatý, a to jak na pevnině tak na ostrovech. Největším pohořím je Pindos na západě. Díky svému povrchu má Řecko zároveň velmi členité pobřeží, takže i spoustu poloostrovů a ostrovů – Chalkidiki, Krétu, Kyklady, Euboeu nebo Kypr, který je ale řecký jen z poloviny. Díky své členitosti a spoustě ostrovů má řecké pobřeží kvalitní pláže. Veškeré břehy omývají tři moře náležící do Středozemního, a to Egejské, Jónské a Krétské. Místní vody jsou též vhodné k potápění. Podnebí je velmi teplé a koupat se dá od května do října, protože teplota neklesá pod 20°C.

Kréta je největším a nejjižnějším řeckým ostrovem ležícím ve Středozemním moři. Táhne se v délce 260 km a jeho šířka je až 60 km. Kréta – ostrov bájného Daidala a jeho syna Ikara vám může nabídnout naprosto vše – krásné moře, úrodné náhorní plošiny, archeologické památky, pohostinnost a srdečnost místních obyvatel, tajemná vysoko se tyčící pohoří zvedající se až do výše 2 456 m. Jedná se o pohádkově krásný ostrov, opředený mýty, milovaný již samotnými řeckými bohy. Ostrov má čtyři samostatné kraje se svými hlavními městy Chania, Rethymno, Heraklion a Agios Nikolaos. Hlavním městem Kréty je Heraklion. Velký ostrov bohatý na historii nabízí velký výběr výletů.
Klima na Krétě je vlhké subtropické s horkými léty, trvajícími 6-7 měsíců. Slunce zde svítí průměrně 300 dní v roce. Zimy jsou zde mírné, zato však bohaté na srážky.

Letovisko Plakias – Plakias je turistické městečko, které vyrostlo z původní rybářské vesničky. Leží na jižním pobřeží Kréty v zátoce, po které dostalo jméno a úrovní přímo na jih od města Rethymno. Jedná se o favority mezi letovisky pro ty, kteří hledají klidnou dovolenou na jižním pobřeží, Plakias nabízí pěkné ubytování (většinou), vynikající pláž, zajímavé okolí a místa k návštěvě a také pohodové prostředí.

Městečko je vystavěno v modernějším stylu, taverny a centrum všeho dění se soustřeďuje kolem hlavní promenády lemující pobřeží.

Koupání v Libyjském moři není to, co by ocenili neplavci a malé děti, ale pro ty starší se zde nabízí nádherná voda s možností potápění, spoustou vodních sportů a bohužel častějším silnějším větrem od Afriky. Letovisko není před větrem kryté větší zátokou ani pohořím, takže můžete očekávat vlny, vítr a písek, které občas odradí od koupání. Pláž v Plakias je jedna z největších na Krétě, písčitá a nádherná, navíc se nachází přímo v letovisku a nemusíte k ní lézt přes vysoké kopce. K dispozici jsou všechny vodní sporty. Pokud máte rádi soukromí, tak oceníte i menší pláže ve skalách, dokonce si tady přijdou na své i nudisté. Více na východ za zátokou se nachází pláž / letovisko Damnoni, dostat se sem lze i lodí a cestovky sem nabízejí také ubytování v hotelu Damnoni.

Okolí nabízí množství zajímavých výletů, určitě si nenecháte ujít návštěvu Preveli, Frangokastello, soutěsky Samarie a Aradeny nebo vzdálenějšího letoviska Matala, dopravit se tam můžete lodí nebo autem (Samaria je spíš pro organizovaný výlet cestovkou). Pravidelné autobusové linky zajišťují pohodlné spojení do Rethymna a Agia Galini.

Plakias je též známé jako letovisko vhodné pro pěší tůry a cyklistiku, blízké okolí nabízí zajímavé místa k návštěvě – zájemce odkážu na anglické stránky Pěší a cyklistické trasy z Plakias (pro ty co neumí anglicky ještě česky generovaný překlad přes google translator), kde naleznete desítky výletů a zajímavých míst v okolí letoviska.

V letovisku je možnost pronájmu auta nebo skůtrů, se kterými budete moci objevovat okolí a západní Krétu.

Cena zájezdu zahrnuje:

  • leteckou dopravu
  • letištní a bezpečnostní taxy
  • 10 nocí ubytování s uvedeným stravováním
  • pronájem auta včetně pojištění auta
  • pojištění proti úpadku CK

Další odletová místa: Brno, Ostrava, Vídeň, Mnichov, Norimberk, Drážďany a Berlín.

Možnost dalších termínů, prodloužení pobytu a lze jiná ubytování.

Sleva pro 3 a 4 osobu.

Cena zájezdu nezahrnuje:

  • pojištění léčebných výloh - lze zajistit
  • komplexní pojištění včetně pojištění storna - lze zajistit

Stručně program:

Po příletu na letiště Heraklion vyzvednutí auta v půjčovně a cesta do střediska Mália na severovýchodě Kréty (cca 35 km - 35 minut autem) a ubytování v hotelu Marianna Studios 3* studio bez stravy. Po 2 nocích ubytování cesta do střediska  Agia Galini v jižní části Kréty (110 km - 2,5 hodiny autem). Ubytování v hotelu Ariadne 2* studio bez stravy. Snídaně lze připlatit. Zde 2 noci ubytování a cesta do střediska Paleochora v jihozápadní části Kréty (cca 180 km - 3,5 hodiny autem). Ubytování v hotelu Pal Beach 3* se snídaní. Po 2 nocích ubytování cesta do střediska Agia Marina na severozápadě Kréty ( cca 65 km - 1,5 hodiny autem). Ubytování v hotelu Eleftheria 3* se snídaní. Zde 2 noci ubytování a cesta do střediska Agia Pelagia v severní části Kréty (cca 130 km - 2,5 hodiny autem).  Ubytování v Thalia Apartments 3* bez stravy ve studiu. Po 2 nocích ubytování odjezd na letiště (cca 30 km - 30 minut autem). Vrácení auta v půjčovně a odlet do Prahy.

Řecko

Úvod: 

Řecko je země protkaná slunečními paprsky a prosycená vůní zrajících oliv. Nachází se v jižní části Balkánského poloostrova, který omývají blankytně modré vlny Středozemního, Jónského a Egejského moře. Pro tuto balkánskou zemi je charakteristická velká přírodní rozmanitost, nalezneme zde známé chrámy a mocné monumentální stavby, které smrtelníci vytvořili pro Bohy jako projev úcty. V žádném případě se nesmí opomenout pohostinnost místních obyvatel, jež velice přispívá k příjemné atmosféře pobytu.

Počasí:

Řecko je zemí s typickým středomořským podnebím. Obloha je většinou bezoblačná a teploty se v létě pohybují kolem 30°C. Zimy bývají mírné a deštivé. Léta potěší ty, kteří mají rádi horké a suché počasí. 

léto: červenec, srpen, září
zima: 
říjen-  březen
období dešťů: říjen – březen
období sucha: červen – říjen

Kdy nejlépe jet: 

Nejlepší období pro návštěvu Řecka je od března do září. 

Časový posun oproti ČR: 

+1hod

Očkování: 

Povinná očkován nejsou.
Doporučená očkování: žloutenka A, B

Měna: 

euro, aktální kurz: 1EUR= 27,02CZK (ke dni 13.12.2015)

Upozornění:

elektřina: evropská- 220V
Potápění s přístroji je dovoleno jen v některých lokalitách a musí na to být zvláštní povolení. 
Návštěva mnišského státu Athos (Agios Oros) je umožněna pouze mužům starším 18 let.

Zajímavosti:

Řecko je zemí ostrovů. Ostrovy zaujímají necelých 20 procent z celkové plochy Řecka. Zajímavé je, že z více než 2000 ostrovů je obydleno pouze 227. 

Vízová povinnost:

Občané zemí EU nepotřebují pro cesty do ostatních zemí EU víza.

Důležité kontakty:

 

Velvyslanectví České republiky v Řecku

G. Seferis Str. 6, Palaio Psychico, 154 52 Athens

Tel: +30/2106713755, 2106719701, 2106725332,

Fax: +30210/6710675

 

Velvyslanectví Řecké republiky v České republice

 Na Ořechovce 19, 162 00 Praha 6 – Střešovice

Tel: 222 250 943, 222 250 955

Fax: 222 253 686

 

 

 

Říkají o nás

„Služby kanceláře JEDU.cz jsme využili již 4x k půjčení automobilu v zahraničí nebo zajistění výhodných letenek a vždy k naší plné spokojenosti. O nic jsme se nemuseli starat a měli jsme jistotu, že vše dobře dopadne. Jednou jsme měli s půjčeným autem malou nehodu, ale plné pojistné krytí vše uhra...“ (více)
„Služby kanceláře JEDU.cz jsme využili již 4x k půjčení automobilu v zahraničí nebo zajistění výhodných letenek a vždy k naší plné spokojenosti. O nic jsme se nemuseli starat a měli jsme jistotu, že vše dobře dopadne. Jednou jsme měli s půjčeným autem malou nehodu, ale plné pojistné krytí vše uhradilo a dovolenou to nezkazilo. Letos za nás pracovnice firmy JEDU.cz reklamovala službu, kterou jsme si k pronájmu vozu neobjednali, ale v USA nám ji naúčtovali z karty. K našemu překvapení nám kancelář JEDU.cz vymohla zaplacené peníze zpět. Velkou předností společnosti je totiž nejen profesionalita, ale i ochota pracovníků. Ještě jednou děkujeme za poskytnuté služby. Budeme-li plánovat další individuální, dálkou vonící dovolenou, opět se rádi na vaši kancelář s důvěrou obrátíme. “
– Laďka Musilová, Praha
Zobrazit všechna doporučení...
Pronajmout si auto
Zakoupit vízum
Zakoupit letenku

Jiné pobytové zájezdy do zvolené destinace

Řecko - jižní Kréta

Řecko - Jižní Kréta