Kréta pronajatým autem pobyt v 5 střediskách

Zeptat se nebo rezervovat Ostrov plný horských masívu, roklí, historických památek a také krásných pláží.

Odlet: Praha

Pro tento zájezd v tuto chvíli nemáme žádné volné termíny, ale rádi se je pokusíme dodatečně zajistit a případně vám najdeme vhodnout alternativu. Kontaktujte nás, prosím.

Řecko je země s velmi bohatou historií. Rozkládá se na jihu Balkánského poloostrova a na poloostrově Peloponéském. Celý stát je dosti hornatý, a to jak na pevnině tak na ostrovech. Největším pohořím je Pindos na západě. Díky svému povrchu má Řecko zároveň velmi členité pobřeží, takže i spoustu poloostrovů a ostrovů – Chalkidiki, Krétu, Kyklady, Euboeu nebo Kypr, který je ale řecký jen z poloviny. Díky své členitosti a spoustě ostrovů má řecké pobřeží kvalitní pláže. Veškeré břehy omývají tři moře náležící do Středozemního, a to Egejské, Jónské a Krétské. Místní vody jsou též vhodné k potápění. Podnebí je velmi teplé a koupat se dá od května do října, protože teplota neklesá pod 20°C.

Kréta je největším a nejjižnějším řeckým ostrovem ležícím ve Středozemním moři. Táhne se v délce 260 km a jeho šířka je až 60 km. Kréta – ostrov bájného Daidala a jeho syna Ikara vám může nabídnout naprosto vše – krásné moře, úrodné náhorní plošiny, archeologické památky, pohostinnost a srdečnost místních obyvatel, tajemná vysoko se tyčící pohoří zvedající se až do výše 2 456 m. Jedná se o pohádkově krásný ostrov, opředený mýty, milovaný již samotnými řeckými bohy. Ostrov má čtyři samostatné kraje se svými hlavními městy Chania, Rethymno, Heraklion a Agios Nikolaos. Hlavním městem Kréty je Heraklion. Velký ostrov bohatý na historii nabízí velký výběr výletů.
Klima na Krétě je vlhké subtropické s horkými léty, trvajícími 6-7 měsíců. Slunce zde svítí průměrně 300 dní v roce. Zimy jsou zde mírné, zato však bohaté na srážky.

Letovisko Plakias – Plakias je turistické městečko, které vyrostlo z původní rybářské vesničky. Leží na jižním pobřeží Kréty v zátoce, po které dostalo jméno a úrovní přímo na jih od města Rethymno. Jedná se o favority mezi letovisky pro ty, kteří hledají klidnou dovolenou na jižním pobřeží, Plakias nabízí pěkné ubytování (většinou), vynikající pláž, zajímavé okolí a místa k návštěvě a také pohodové prostředí.

Městečko je vystavěno v modernějším stylu, taverny a centrum všeho dění se soustřeďuje kolem hlavní promenády lemující pobřeží.

Koupání v Libyjském moři není to, co by ocenili neplavci a malé děti, ale pro ty starší se zde nabízí nádherná voda s možností potápění, spoustou vodních sportů a bohužel častějším silnějším větrem od Afriky. Letovisko není před větrem kryté větší zátokou ani pohořím, takže můžete očekávat vlny, vítr a písek, které občas odradí od koupání. Pláž v Plakias je jedna z největších na Krétě, písčitá a nádherná, navíc se nachází přímo v letovisku a nemusíte k ní lézt přes vysoké kopce. K dispozici jsou všechny vodní sporty. Pokud máte rádi soukromí, tak oceníte i menší pláže ve skalách, dokonce si tady přijdou na své i nudisté. Více na východ za zátokou se nachází pláž / letovisko Damnoni, dostat se sem lze i lodí a cestovky sem nabízejí také ubytování v hotelu Damnoni.

Okolí nabízí množství zajímavých výletů, určitě si nenecháte ujít návštěvu Preveli, Frangokastello, soutěsky Samarie a Aradeny nebo vzdálenějšího letoviska Matala, dopravit se tam můžete lodí nebo autem (Samaria je spíš pro organizovaný výlet cestovkou). Pravidelné autobusové linky zajišťují pohodlné spojení do Rethymna a Agia Galini.

Plakias je též známé jako letovisko vhodné pro pěší tůry a cyklistiku, blízké okolí nabízí zajímavé místa k návštěvě – zájemce odkážu na anglické stránky Pěší a cyklistické trasy z Plakias (pro ty co neumí anglicky ještě česky generovaný překlad přes google translator), kde naleznete desítky výletů a zajímavých míst v okolí letoviska.

V letovisku je možnost pronájmu auta nebo skůtrů, se kterými budete moci objevovat okolí a západní Krétu.

Cena zájezdu zahrnuje:

  • leteckou dopravu
  • letištní a bezpečnostní taxy
  • 10 nocí ubytování s uvedeným stravováním
  • pronájem auta včetně pojištění auta
  • pojištění proti úpadku CK

Další odletová místa: Brno, Ostrava, Vídeň, Mnichov, Norimberk, Drážďany a Berlín.

Možnost dalších termínů, prodloužení pobytu a lze jiná ubytování.

Sleva pro 3 a 4 osobu.

Cena zájezdu nezahrnuje:

  • pojištění léčebných výloh - lze zajistit
  • komplexní pojištění včetně pojištění storna - lze zajistit

Stručně program:

Po příletu na letiště Heraklion vyzvednutí auta v půjčovně a cesta do střediska Mália na severovýchodě Kréty (cca 35 km - 35 minut autem) a ubytování v hotelu Marianna Studios 3* studio bez stravy. Po 2 nocích ubytování cesta do střediska  Agia Galini v jižní části Kréty (110 km - 2,5 hodiny autem). Ubytování v hotelu Ariadne 2* studio bez stravy. Snídaně lze připlatit. Zde 2 noci ubytování a cesta do střediska Paleochora v jihozápadní části Kréty (cca 180 km - 3,5 hodiny autem). Ubytování v hotelu Pal Beach 3* se snídaní. Po 2 nocích ubytování cesta do střediska Agia Marina na severozápadě Kréty ( cca 65 km - 1,5 hodiny autem). Ubytování v hotelu Eleftheria 3* se snídaní. Zde 2 noci ubytování a cesta do střediska Agia Pelagia v severní části Kréty (cca 130 km - 2,5 hodiny autem).  Ubytování v Thalia Apartments 3* bez stravy ve studiu. Po 2 nocích ubytování odjezd na letiště (cca 30 km - 30 minut autem). Vrácení auta v půjčovně a odlet do Prahy.

Řecko

Úvod: 

Řecko je země protkaná slunečními paprsky a prosycená vůní zrajících oliv. Nachází se v jižní části Balkánského poloostrova, který omývají blankytně modré vlny Středozemního, Jónského a Egejského moře. Pro tuto balkánskou zemi je charakteristická velká přírodní rozmanitost, nalezneme zde známé chrámy a mocné monumentální stavby, které smrtelníci vytvořili pro Bohy jako projev úcty. V žádném případě se nesmí opomenout pohostinnost místních obyvatel, jež velice přispívá k příjemné atmosféře pobytu.

Počasí:

Řecko je zemí s typickým středomořským podnebím. Obloha je většinou bezoblačná a teploty se v létě pohybují kolem 30°C. Zimy bývají mírné a deštivé. Léta potěší ty, kteří mají rádi horké a suché počasí. 

léto: červenec, srpen, září
zima: 
říjen-  březen
období dešťů: říjen – březen
období sucha: červen – říjen

Kdy nejlépe jet: 

Nejlepší období pro návštěvu Řecka je od března do září. 

Časový posun oproti ČR: 

+1hod

Očkování: 

Povinná očkován nejsou.
Doporučená očkování: žloutenka A, B

Měna: 

euro, aktální kurz: 1EUR= 27,02CZK (ke dni 13.12.2015)

Upozornění:

elektřina: evropská- 220V
Potápění s přístroji je dovoleno jen v některých lokalitách a musí na to být zvláštní povolení. 
Návštěva mnišského státu Athos (Agios Oros) je umožněna pouze mužům starším 18 let.

Zajímavosti:

Řecko je zemí ostrovů. Ostrovy zaujímají necelých 20 procent z celkové plochy Řecka. Zajímavé je, že z více než 2000 ostrovů je obydleno pouze 227. 

Vízová povinnost:

Občané zemí EU nepotřebují pro cesty do ostatních zemí EU víza.

Důležité kontakty:

 

Velvyslanectví České republiky v Řecku

G. Seferis Str. 6, Palaio Psychico, 154 52 Athens

Tel: +30/2106713755, 2106719701, 2106725332,

Fax: +30210/6710675

 

Velvyslanectví Řecké republiky v České republice

 Na Ořechovce 19, 162 00 Praha 6 – Střešovice

Tel: 222 250 943, 222 250 955

Fax: 222 253 686

 

 

 

Říkají o nás

„Na konci srpna 2014 jsme měli od cestovní kanceláře JEDU.cz zajištěn okruh Historickým Jihem USA. Cestování jsme si užili, bylo tam velice pěkně. Během celého pobytu jsme neměli žádné problémy. Auto jsme si mohli vybrat přímo na parkovišti v rámci kategorie, kterou jsme měli zaplacenou. Protože j...“ (více)
„Na konci srpna 2014 jsme měli od cestovní kanceláře JEDU.cz zajištěn okruh Historickým Jihem USA. Cestování jsme si užili, bylo tam velice pěkně. Během celého pobytu jsme neměli žádné problémy. Auto jsme si mohli vybrat přímo na parkovišti v rámci kategorie, kterou jsme měli zaplacenou. Protože jsem měl navigaci, neměli jsme žádný problém s orientací. Bez navigace však cestování nedoporučuji. Ubytování bylo v pořádku, většinou všude byla snídaně a vždy po předložení voucheru nás ihned ubytovali. Dokonce v New Orleansu už dopoledne po příjezdu do města. Itinerář byl postaven reálně, prakticky jsme navštívili skoro všechna doporučovaná místa. Pro příští zájemce bych doporučil navštívit v N.O. muzeum 2. světové války, je to něco, co se málokde na světě vidí a mají to udělané perfektně, včetně obrovské 4D projekce. Na stránkách N.O. to uvádějí jako TOP atrakci. Celkově hodnotím cestu velice pozitivně. P.S. Za celou dobu jsme tam nenarazili ani na jednoho Čecha nebo Slováka“
– J. Bobák
Zobrazit všechna doporučení...
Pronajmout si auto
Zakoupit vízum
Zakoupit letenku

Ochrana vašeho soukromí

Souhlasím

Tento web využívá cookies ke sledování vašeho chování na webu a získávání statistických informací o návštěvnosti.

Kliknutí na tlačítko „Souhlasím“ nebo kamkoliv mimo toto oznámení vnímáme jako udělení souhlasu s využíváním cookies
a předáním údajů o vašem chování na webu provozovatelům sledování návštěvnosti. Podrobnosti najdete v podmínkách ochrany osobních údajů.